Hei! Olen siin paar aastat mõelnud, et oleks tore muretseda roller, kuid nagu mu nimest võite juba arvata, siis ei tea sellest maailmast suht mitte midagi. Niiet loodan, et sõbralikult olete nõus mulle nõuandeid ja soovitusi jagama. Ütlen ka ette, et olen siin foorumis juba päris mitu korda ringi vaadanud, kuid siiski jääb häguseks, kas oleks just MINU olukorras asjal siiski mõtet. Endast lähemalt - olen paar aastat juba kenasti olnud B-kat omanik, ehk liiklust ma tunnen(autojuhina). Rohkem paneb mind mõtlema, et kas üldse on mõstlik masin muretseda, kui elan korteris ja garaažita ning läbitavad vahemaad jäävad läbi Tallinna kesklinna ning ka oma 30 kilomeetrit mõnikord linnast välja maanteele? Muidugi tean arvestada, et kui masin muretseda, tuleks kõrvalistel teedel ennem sõitu harjutada, kui liiklusesse lennata, muidugi...kuid millega peaksin veel arvestama, kui masinast midagi ei tea. Kuidas seda masinat linnas parkida on võimalik - nagu autot? Olen ka seadusi lugenud, enne siia kirjutamist..kuid...kuid..kuid milline reaalne elu välja näed? Kas sellele masinale on vaja ka kindlustust? Kuidas selle masina eest hoolt peaks kandma - esindustes, kas on ka ülevaatused nagu autodel? Palun siis mitte ülimalt karm mu vastu olla, sest ostnud pole veel miskit, kuid sooviks teilt, kui kogenud masinate omanikelt, ausaid vastuseid. Aitäh! (Vabandan, kui postitasin vale teema alla) Võhik_Neiu
Parkida võid kõnniteele ja tasulistes parklates on rolleriga parkmine tasuta. Uutemate rollerite puhul soovitaks viia hooldusesse margiesindusse, sest Tallinnas on need olemas. Sõitmise õpid ära esimese tunniga, kogemused tekivad kuuga.
Tallinnas kesklinnas parkimine tasuta mopeedidel. Mopeedidel on kindlustus kohustuslik, nagu ka autolgi, kuid see on kõvasti odavam. Ülevaatus neil puudub, masina korrasoleku eest vastutab masina omanik. Tipptunni ajal rolleriga vs autoga liigeldes kesklinnas on vahe meeletu - autoga istud kümneid minuteid kauem ummikutes, kui samal ajal rolleriga sõidad ummikute vahelt läbi. Küsimärgiks jääb aga korteris elades - kuhu talveks masin jätta? Enne kui sellele küsimusele vastust ei leia, pole ka mõtet masinat soetada. Üks võimalus on kas otsida mõni tuttav, kellele mahuks talveks garaazi masin hoiule, teine võimalus on kasutada Motohotell Biker24 teenust. Samuti tasub ka mõelda kui turvaline on see kant kus elad - rollerit on vägagi lihtne varastada kui ta maja ees lihtsalt seisab.
Jutt jumalast õige, aga tasuks silmas pidada, et Eesti seaduse järgi nn filtering ehk siis autode vahelt läbi sõitmine on siiski keelatud.
Talvine asukoht oleks täiesti olemas, mis kahjuks ei ole just kõige mugavam kevad/suvi/sügis aeg, kui ehk tihemini kasutaks masinat. Elan piirkonnas, kus üldiselt ei toimu väga palju vargusi ega sissemurdmisi autodesse või keldritesse. Samas ma ei teagi, kuidas on võimalik tagada ohutus, et masin siin maja ees jääb alles, sest pole olnud võimalik jälgida kellegi pealt, sest minu kortermajas kui ka kõrvalmajas ei kasuta keegi väga kaherattalisi. Mingeid eraldilukke ei ole võimalik masinale panna, et seda raskem varastada oleks? Või on ikka rohkem levinud mõte, et kui varas tahab, siis ta ka saab? Ei muidugi, juhina ka tean, et sõelumine on väga raskesti märgatav, ei polnudki isiklikult plaanis..aga kergem on kõrvalteid kasutada
Eraldi lukke on igasuguseid, alustades spetsiaalsetest piduriketta lukkudest, mille abil pole masinat võimalik lükata ning mis pistavad ikka jubeda häälega kisama, lõpetades suurte lehmakettide kasutamisega. Kuid siiski pole maailmas ühtegi asja mis oleks vargakindel. Kui varas tahab, siis varas saab - mida rohkem lukke, ning mida korralikumad lukud, seda kauem läheb vargal aega, ning seda väiksem võimalus et varas üldse üritama hakkab.
Antud teemas on vist kõik käsitletud- nüüdseks veel juttu pikematest otstest. Rolleri kui sellisega võib vabalt võtta ette pikemaid otsi kui ta on ilusti hooldatud. Mingisuguseid teepeale jäämisi jms ei peaks kartma. Küsimus on vaid selles, kas sul on piisavalt iseloomu sõita sinna ca 45km/h või kas oled valmis võtma riski ja sõitma kiiremini, et jõuda oma sihtpunkti kiiremini või sobib sulle täielikult 45km/h sõita. Üks kehva faktor maantee sõidu juures on see, et autojuhid tihtipeale ei arvesta, et ka rolleriga sõitja on liikleja. Tehakse mõõdasõite väga lähedalt, mis on vahel hirmutekitav. Muidugi, enamuses on inimesed normaalsed, kuid lolle leidub alati. Niisiis, rolleriga sõites pead kõike võtma justkui džungliasukana- kes on suurem, sellel on õigus. Ehk siis liikluses ellujäämiseks pead võtma kõike maru turvaliselt, andma õigust suurematele, kuigi seaduses on sul õigus (muidu sõidetakse üle), sest jobusi kes on autorooli lastud jagub küllaga. Edaspidi, kui sul on abi vaja rolleri ostul, siis pane paika enda jaoks olulised omadused, mis rolleril peavad olema. Olgu nendeks mugavus, suurus, ökonoomsus, kiiruse arendamise võime jne. Siis saavad teised sind ka selles vallas aidata, kui otsustad tõesti rolleri kasuks.