Terekest, ostsin siis oma jõhkra 92a uunikumi paar päeva tagasi. Antud masin oli lootusetus seisus ja vajas kiiremas korras hoolitsevat kätt. Karburaator rippus lahtiselt ja õhufilter oli poolik jne. Ladusin siis oma nutikusega aparaadi taas kokku ja sain vaevu käima. Siis sain aru et silindri süsteemiga ei ole kõik korras. Eile siis ostsin intermotost 50cc RMS komplekti kus on uus silinder, kolb, rõngad ja tihendid. Ladusin kokku ja masin on kui paugupill. Aga nüüd esines uus probleem. Nimelt enamus ajast ei taha masin korralikult algul pöördesse minna, nagu saaks kas liiga vähe kütet kätte või siis liiga palju. Kui tooreklappi peale tõmmada ja mängida siis läheb väga hästi enamasti pöördesse. Panen siia video mis ma internetist leidsin. Tegu on sama probleemiga, kuid tooreklapi peale tõmbamine aitab natukeseks mootori tööle saada. https://www.youtube.com/watch?v=a8bsmXoQx8k Mul antud hetkel ei ole korraliku õhufiltrit ja tänu sellele saab veidi palju õhku peale. Kuigi ma praegu tegin kiire teibi tuuningu filtrile et katta kinni üleliigset õhu liikumist. Samuti karpa on väga perfektrselt puhastatud ning segu kruviga katsetatud. Kuna ostes oli elektrooniline külmkäivitusklapp pooleks, siis ostin poest uue kuid manuaalse, seega seepärast saan ma toorega mängida. Kas võib viga olla, et saab liiga palju õli peale ? Oskab keegi aidata? Lisan pildi rollerist kui ta veel müügis oli Ette tänades!
Kahtlen et karburaator on häälestatud niivõrd vaba ja lahtise õhufiltri järgi, kui on seda see koonusfilter. Segukruviga saad paika tühikäigu, muud enamat see aga väga ei mõjuta. Sul on pigem asi just peadüüsis ning nõela-astmes. Vabam õhufilter laseb rohkem õhku peale, seega on vaja ka peadüüs vahetada suurema vastu. Valikuid on kaks - kas uurid välja mis suuruses keermega ning kui suur düüs hetkel sees on, ning lähed poodi düüsikomplekti või peotäie düüside järgi, või asendad koonusfiltri korraliku originaalfiltriga. Düüse ostad, siis ca 10-20 ühikut suurem peaks sobima.
Tänud vastamast. Ma ise eeldan ka et probleem on õhufilti ja karpa seadistuses. Üldiselt tahaks originaal õhufiltrit, aga kahjuks ei ole vist sellele isendile saada seda. Mul endal originaal õhufiltri karp on pooli ja teist poolt ei ole mul olemas. Pean võibolla ise mingi kaane leiutama sinna peale. Ega sa ei oska öelda kus kohast võiks saada 1992a SV 50 mudelile originaal õhufiltrit , või siis midagi mis sinna peale sobiks.
Sinna peaks sobima: Buxy Speedake Zenith Speedfight AC,LC 2 kuni '04 Squab Trekker TKR Vivacity Elyseo Looxor Kõige kergem oleks vast leida Speedfightile, kuid siis kindluse mõttes tasub võtta poolik filter poodi kaasa, et võrrelda kas tegu ikka sama asjaga. Peaks leiduma neid nii Camex'ist, kui CN-partsist. http://vana.cn-parts.com/et/kik-too...asti---peugeot-speedfight-tkr-vivacity-6.html Üleüldiselt tundub ta mootori poolest sama mis vanemad AC Peugeot mootorid, seega peaks ka nende jupid istuma 1:1. Keegi targem, kes rohkem Peugeot'iga kokku puutunud, võiks siin kohal sõna võtta et kindlaks teha.
Tänud, ma ise ka olen veidi uurinud ja see speedfight õhufilter peaks sobima küll. Aga ei taha väga selliseid rahasid sinna rolleri alla panna. See rohkem selline maakohas ringi vuramiseks. Seega eks vaatan kas keegi kasutatud versiooni müüb
Niisiis, vahepeal on päris palju juhtunud. Sai siis asi tööle sellega, et võtsin õlipumba tagant ära kuna tundus et simmer oli läbi ning mööda seda õlipumba kanalit jooksis karterisse suuremas koguses kütuse õli. Pärast seda jäi masin ilusti tööle. Kuid peale paari tunnist sõitu jooksis isend kokku. Eeldatavasti oli tegu laagritega mis hiljem sai ka vahetatud, kuid pärast seda tuli välja et väntvõll ka ei ole just korras enam. Eile siis sai mootor korralikult lahti võetud, puhastatud uuesti, laagrid uued ja tutika RMS väntvõlli ning simmerid. Seega mootoril on uus väntvõll, laagrid, simmerid, kolb/rõngad ja silinder. Õlipump on lihtsalt mootori küljest eemaldatud ning õli segatud kütusega paagis. Aga nüüd on probleemiks see, et käima läks küll ja liigub edasi ka, kuid kohapeal ei taha enam idles töötada. Gaasi lutskaga mängides töötab ja kohalt sõites turtsub ka veidi (mootor turtsub natuke madalamal pöördel sõites ka). Ehk on kellegil ideid? Üldiselt karteri tihendiks kasutasin silikooni ka. Kuid kuna mul kütuse pump on vaakumiga ja töötab, siis ei tohiks olla see mingi tihendi ega vaakumi probleem. Ehk on kellegil ideid? Kas võib tegu olla lihtsalt sellega, et väntvõll tahab sisse töötamist kuna veel veidi paksem õli vahel jne? Päikest! Martin
Karburaatorisse mineva õlivooliku tegid pimedaks? Tundub et uue silindriga on segu rikkaks läinud, arvatavasti tõmbas vana seadistusega kusagilt õrnalt lisaõhku, mis tõttu oli ka kütust juurde keeratud Tühikäigu saad paika selle järgi - viewtopic.php?f=47&t=37975 Edasi võid proovida nõela-astet ühe võrra lahjemaks muutes - nõela kukutades. See peaks leevendama ka kohapealt minnes ning sõites turtsumist.
Tänud vastamast. Ei ole seda karpasse minevat õlivoolikut pimedaks teinud. Võtsin täitsa ära ja see niiöelda tila on karpa küljes lahtiselt. Imelik on see, et eelnevalt vana väntvõlli ja uue silkuga töötas sama seadistusega. Aga eks ma proovin selle ölivooliku tila karpa küljes ka pimedaks teha ja siis vaadata seda nõela asendit. Kusjuures ennem kui ta selle vana seadistusega kokku jooksis (uue silindri komplektiga), siis oli küünal täiesti kohvipruun. Hetkel pole küünla värvust vaadanud. Samuti vana seadistusega tõmbas mootor end kohe täis kui ma üritasin käivitada gaasi lutskaga mängides. Aga tooreklapiga läks ilusti käima. Nüüd on peaaegu vastupidi . Gaasilutskaga mängides läheb soojast peast käima ja toorega mitte nii hästi Seega eks ma pean veidi seda asja näppima. Ma loodan väga et kokku pannes praegu mootor kuskilt lisaõhku ei jäänud saama. Kuna selle õlipumba kanali ma sulgesin 20 sendise mündi ja tihendi silikooniga ning selle otsa asetasin õlipumba ülemise osa. Eelnev seadistus võis sealt ka lisaõhku saada ma pakun kuna õlipumba simmer oli läbi. Üks küsimus veel. Nimelt praegu sõites ja gaasi maha lastes jääb vedu kuidagi kauaks sisse või pidurdab hullult. Ei lase mootoril käia. Ehk siis on kuulda nagu mootor sureks välja, aga kui gaasi anda siis ikka töötab või kui kiirus väikeseks jääb 20km/h vms siis on mootori põrinat kuulda jälle. Rullikud vahetasin välja 8g vastu. Samasugused nagu sees olid. Aga selline tunne on et siduri survekas ja väiksesed vedrud on valed või väsinud. Milliseid sinna soovitaksite. Niimoodi, et oleks suht stock ja samas gaasi maha lastes ei pooks mootorit kinni, ehk laseks vabaveeremisse minna ka.
Sealt saab mootor tõmmata õrna lisaõhku juba, ning mootor hakkab ette-arvamatult käituma. Iga silinder on veidike erinev, ning võib vajada karburaatori uuesti seadistamist. Eriti kui kasutada originaali asemel nüüd mingi muu firma oma. Küünla värvus ei muutu koheselt, vaid aegsasti sõites. Kõige parem on küünla järgi paika panna peadüüsi, teistega peab natuke rohkem kuulama kuidas mootor käitub, ning vastavalt seadistama. Täpset seadistamist saab teha ainult töösooja mootoriga, muul juhul pead pärast soojalt uuesti tegema. Tühikäigul tiksudes muutub küünla värv tumedamaks. See on täiesti tavaline, et gaas maha lastes hakkab mootoriga pidurdama, nimelt ehituse poolest on sidur selline, mis ei lase enne lahti kui kiirused on piisavalt väikseks jäänud. Kui ei ole plaan tuunima hakata, siis kõige parem oleks leida võimalikult originaalilähedased vedrud. Kui ühte asja juba muuta, peab ka teisi hakkama muutma et kõik tasakaalu jääks.
jah aga ma mõtlesin seda, et kui mootor ei töötanud algul ja ma vahetasin silku ja kolvi(rõngastega) ära nii, et jäi alles vana väntvõll koos mandiga. Siis töötas mootor perfektselt peale õlipumba eemaldamist. Aga nüüd peale väntvõlli eemaldamist ei tööta nii hästi. Kas väntvõll võib ka muuta seda nii palju?
Väntvõlli vahetades vahetasid ka simmerid ära - järelikult vanad simmerid ei pidanud enam korralikult.
njah seda küll. Loodan siis et eelimine setting on kumbagi pidi nõela asend kas üleval või all. Ehk saan tõsta keskele ja läheb korda
Nõelal on tavaliselt 5 astet, kui kumbagi pidi lõppu pead panema, tuleb vahetada välja kas peadüüs või tühikäigudüüs vastavalt vajadusele. Kui nõela astet liigutada ühe võrra ülesse, liigub nõel allapoole ning segu muutub lahjemaks. Kui aga alla, liigub nõel üles ning segu muutub rikkamaks.
asi korras. Liigutasin nõelda ühe astme võrra. Praegu oli keskmises astmes. Ma ei mäleta millises nüüd on, aga ühe võrra liigutasin. Siis keerasin vana Speedfight õhufiltri ka otsa ja masin töötab nagu kulda Tänud aitamast!
Üks küsimus veel laiale ringile. Nimelt ma hakkan nüüd vaikselt elektroonikaga tegelema ja millegi pärast rollerit käima pannes ei põle park tuled. Samas pidurit vajutades läheb põlema nii park tuli kui piduri tuli. Pidurit vajutades läheb põlema ka esitule park pirn. Milles võib probleem olla?
endal keewayga sama jama olnud ja siis on lambist ära kadunud vahepeal, praegu ei ole jälle, ei saanudki aru milles asi
Kuidagi imemoodi on arvatavasti tagatules kaheniidiline pirn niivõrd nihkunud, et mõlemad pluss klemmid(park ja pidur siis) puudutavad ükstest, seega pidureid andes annab pidurituli parktuledele voolu. Esialgu kontrolliks seda võimalust, seejärel võid kontrollida voolutestriga kas tuleb lülitini vool peale. Kui ei tule, on kas kusagilt mõni juhe katki, pingekas läbi, või mähis ei tooda tuledele voolu.
kui ma vajutan pidurit siis läheb esilaternas park pirn põlema. Seda mõtlesin. Teiseks, kui tuled ei taha väga põleda ilma pööret andmata, kas siis on võimalus et pingeregulaator on õhtal. Mis ülesanne sel pingeregulaatoril on? Roller töötab ilusti ilma akuta ja säde on ok, seega ma arvan et genekas on korras.
Kui ainult parktuli, siis pakuks alguses välja siiski esimest varianti. Kui teised tuled töötavad, on pingeregulaator ning mähis korras. Madalatel pööretel ei tooda mähis piisavalt voolu et pirne ära toita, seetõttu on nad ka tuhmid. Pingeregulaatori ülesanne on piirata mähisest väljuvat voolupinget aksepteeritavale tasemele. Kõrgetel pööretel toodab mähis rohkem voolu, kuid ka rohkem voolupinget, mis siis vastavalt kärsataks elektroonikat maha, keedaks aku läbi ning põletaks pirne läbi.