A ja D katekooria juhi vanuse alamm22r muutub!

Discussion in 'Jutud' started by skull14, Juuli 30, 2012.

  1. skull14

    skull14 Member

    111
    0
    16
    Alates 2013. aasta 19. jaanuarist muutub A- ja D-kategooria juhi vanuse alammäär - uueks alammääraks on 24 aastat. Juhul, kui isikul on eelnevalt vähemalt kaks aastat olnud A2-alamkategooria mootorsõiduki juhtimisõigus, saab A-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust taotleda 20-aastaselt.

    Alla 24-aasta vanused isikud, kes alustasid A- või D- kategooria koolituskursusel osalemist või eelnimetatud kategooriate mootorsõiduki juhtimisõiguse taotlemist enne 19. jaanuarit.2013 ning ei ole nimetatud kuupäevaks A- või D-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust saanud, saavad juhtimisõiguse taotlemist jätkata üksnes 24-aastaseks saamisel. Alates uuest aastast A- ja D-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust alla 24-aastastele isikutele ei anta ning vastava kategooria juhiluba neile ei väljastata.

    Uuest aastast jõustub A2-kategooria mootorratta mõiste, mille kohaselt kuulub A2-kategooria alla mootorratas, mille mootori võimsus ei ületa 35 kilovatti või mille võimsuse ja massi suhe ei ületa 0,2 kilovatti kilogrammi kohta ning mis ei ole ümber ehitatud sõidukist, mille võimsus on vähemalt kaks korda nii suur.



    Mis teie sellest arvate??
     
  2. Stay_Here

    Stay_Here New Member

    933
    0
    0
    haige seadus minumeelest,alla 24 aastane ei suuda vist a kati mootorratast juhtida ..
     
  3. Maun0

    Maun0 Member

    988
    0
    16
    praegu nussitakse kõikide kaherattaliste ajusi, isegi jalgratturite :roll:

    rolleritel peavad numbrid nüüd olema.
    mootorrataste vanuse alammäär muutus.
    jalgratturite tehnonõuded muutusid.
     
  4. skull14

    skull14 Member

    111
    0
    16
    eks ta nii ole jh
     
  5. Cheiver

    Cheiver New Member

    458
    0
    0
    Imelik tõesti, et korraliku mootorratta juhtimiseks peab 24 aastat siin ilma peal elanud olema, ent lennukiga lennata võib minuteada juba 16-aastaselt.
     
  6. Alligator

    Alligator Member

    564
    0
    16
    minumeelest hea seadus, sest mõnedel inimestel on tuul peas ja hakkavad tegema ohtlikke manöövreid teel ja mõniaeg kõik kerib vittu ja juhtub avarii :S
     
  7. Cheiver

    Cheiver New Member

    458
    0
    0
    No samamoodi arvan mina, et 14 on vara, et mootorsõiduki selga lasta, tatikatel puberteet möllab peas veel.
    Aga ometi nii ta praegu on.
     
  8. tennu

    tennu Active Member

    1,561
    0
    36
    Sain ma sellesu jutust õieti aru et, kui ma see aasta vahetan a1 load a2 vastu, siis ma saan täis load 21 aastaselt?
     
  9. peremees

    peremees Active Member

    2,259
    0
    36
    need kellel on enne seaduse jõustumist juba "lahjem" A-kat olemas,saavad ikka 21 piiramatud teha.
     
  10. KREITALZ

    KREITALZ New Member

    1
    0
    0
    Tere!


    Kas A1 kategooria juures midagi ei muutu? St. kui ma olen '97 sündinud, ma saan järgmine aasta A1 load teha? Või ei?
     
  11. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    A1 ei muutu.
     

Jaga seda lehte