alla 12a Laps rolleril

Discussion in 'Jutud' started by riga22_fan, Juuli 5, 2012.

  1. riga22_fan

    riga22_fan New Member

    3
    0
    0
    Nonii, on mul üks roller. 6a. laps on ka. Liiklusseadus ütleb selge sõnaga, et mopeedi tagaistmel on alla 12a lapse sõidutamine keelatud.
    Okei.
    Kuid ma avastasin, et kui laps istub minu ette, siis ma näen temast üle, ta ei sega mind juhtimisel ning ta ei saa kuhugi kukkuda sest mu jalad ja käed on ümber tema.
    Seadus ei ütle selle asja kohta otseselt midagi. Sõitsin sedasi natuke ringi, aga kahtlus puges hinge.
    Helistasin liiklusjuristile Maano Saareväljale (www.sirk.ee) sama küsimusega. Ning tema mõte liikus sedasi. Et okei, politsei ja ametnikud mõtlevad nii: otseselt keelatud ei ole. Aga kas juhti segab? Ei sega, sest jalgevahel võib ka näiteks suurt kotti hoida. Aga kas lapsele on ohutu? Kui motokiiver on, kust ta kinni hoiab? Kas laps lenksust tohib kinni hoida, kas see on ohutu? Võibolla. Kas tootja on ette näinud reisija istumise ettepoole juhti? Ilmselt ei ole, tähendab ei tohi. Ilmselt on ohtlik. Eriti veel kui laps kelle elu ohtu seatakse lähevad asjad karmiks. Siis leitakse 101 põhjust miks nii ei tohi.
    No vot sellise loogikaga keelataks asjad ära kui vaidlus kohtuni jõuaks. Aga oma närve ja aega ma küll ei viitsiks kulutada.
    Mul ja lapsel soov ikkagi rolleril sõita.

    Leidsin veel ühe variandi. Nimelt hollandis ja saksamaal tehakse tagaistme jaoks lapse istet 5-9a. Huvitav kas siin eestis on selline iste okei? Natuke nagu Euroliit või nii.
    http://www.youtube.com/watch?v=2FLvNQeZCQE

    http://www.stamatakis.de/

    Kellegi kogemust?
     
  2. peremees

    peremees Active Member

    2,259
    0
    36
    väga kahtlen,et kellegil kogemust,sest keskmine siinse foorumi külastaja on 13-14 aastat vana.

    mulle tundub muidu,et seaduslikult sa seda teha ei saa,aga kui ta istub sul tagaistmel,siis ma väga kahtlen,et keegi tuleb dokumente küsima ja vanust kontrollima.
    enamik mundrimehi pole sellisest seadusest kuulnudki ma usun.
     
  3. riga22_fan

    riga22_fan New Member

    3
    0
    0
    Võibolla kui on juhiga pikkuselt sarnane sõitja. Aga minu puhul on sõitja poole väiksem.
    Meil, mulle tundub on liiklus selgelt ülereguleeritud. Eriti mis puudutab lapsi ja nende ohutust. Ning igaksjuhuks on kõik keelatud peale selle mis pole lubatud.
     

Jaga seda lehte