Freedo 4 ?

Discussion in 'Soovitused' started by kertu, Juuli 22, 2012.

  1. kertu

    kertu New Member

    30
    0
    0
    Üleeile varastati minult ära korralik Kymco roller ja nüüd otsin kiiresti kiiresti mingit odavat varianti asemele,sest rolleri-harjumusest niilihtsalt ei vabane :eek: Leidsin miskist kataloogist,et 899 euroga müüakse mingit Freedo 4.Seega küsin nüüd,kas tegemist on tõelise Frigiidse Friidaga või julgen ta ära tellida? Annab sellisega sõita ka, kas kellelgi on kogemusi.Tegemist siis 4T,2012 a, 2,6kW,rehv ainult 12",automaatkast,jne jne.
    Ette tänades
    Kertu
     
  2. RehvKulub-

    RehvKulub- New Member

    473
    0
    0
  3. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Kvaliteet firma sittagi, keeway toodab neid.
    Siiski igat pidi parem kui freedo.
     
  4. kertu

    kertu New Member

    30
    0
    0
    Benellid mida seal müüakse on kõik 2T,ma ise eelistan 4T,muidu võtaks kohe ära,hind ju tõesti soodne. Mul tingimusteks ongi,et oleks 4T ja et rehv oleks vähemalt 14" ja kilovatte võiks olla min.2,6.
     
  5. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    14'' hiinaka leidmisel edu, freedo 8 või mida iganes on suure rattaga.
    4t hiinakate põhiprobleemiks on see, et kui piirajad maha võtta ei kesta need enam sittagi, paljud jupid tehasest praagid jne..
     
  6. MaiceL

    MaiceL New Member

    812
    0
    0
    Ära osta 4 taktilist !!
    2t on kergem remontida, tuunida ja ka on võimsamad.
    Endal on olnud 4t masinaid ja ütleks seda, et stock juppidega peab asi vastu, aga kui vahetada mingi jupp ära, nt uus kick süsteem, siis on see kick süsteem ka kohe perses.
    Asi on selles, et neile toodetavad varuosad on lihtsalt nii nõrgad ja tont teab, mis sulamitest üldse. Ühel 4t hiinakal läks kicki löömisega vario kaangi puru, tuli välja, et mingi plastiku ja alumiiniumi sulam vms. Ükskord ostsin kolvi, oli veitsa kõrgem kui originaal. Ühesõnaga mõtetu värk.
    Osta 2t masin, ja naudi !
     
  7. Sec0ndRun-

    Sec0ndRun- New Member

    236
    0
    0
    Muidugi, tüdrukule loeb palju ju võimsus ja see tuunimine .. :lol: :roll:

    Mis freedol häda siis ? Kui sa ei hakka teda rappema või tuunima või mida iganes veel, no siis c'moon,
    peab vastu küll.
     
  8. kertu

    kertu New Member

    30
    0
    0
    rappimine ja tuunimine tulevad teemaks kohe peale ostmist.Tuimlejatega ei viitsi eriti sõita.Kahetaktised ju neelavad benssu rohkem,peavad palju vähem vastu,muudkui vaheta osi,ainus mis parem -on kiirendus.See,et ma "provva" olen,ei loe siinkohal midagi.
     
  9. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    2 takti koos piirajatega tegelikult ei neela nii väga rohkem bensiini, ning samuti tehaseseades pill ei kulu kah ilmatu kiiresti, kõik on hoolduste ning sõidustiili taga kinni.
     
  10. kertu

    kertu New Member

    30
    0
    0
    laigin zOne kommentaari.Samas mu sõbrad kellel 2T kõik muudkui parandavad ja remondivad,minu eelmisel 4 T ei olnud seda kordagi vaja.Mind huvitab sel juhul ka see 2t tõmme/kiirendus on tõesti niipalju parem? Milline on kütusekulu? Eelmise Nunnuga oli 1,7-1,9 per kilomeeter.
     
  11. kertu

    kertu New Member

    30
    0
    0
    Fakt on see,et kui oled korralikult tuunitud (loomulikult piirajateta) 4T sõitnud,mis võtab 90-95 km välja siis ju enam ei taha 2T.Kui oled mersuga sõitnud ega siis KIA enam ahvatle.
    Kertu
     
  12. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Fakt on see, et rollerimaailmas on 2 taktiline roller mersu rollis. See mis 4 taktilisest annab välja pigistada, ning mis 2 taktilisest annab välja pigistada, on nagu võrrelda pereautot ja sportautot.
    Sõbrad parandavad sul oma kahetaktilisi vast kahel põhjusel:
    1. Kas ei oska korralikult parandada, et peab pidevalt
    2. Timmimine, tuunimine. Proovitakse teisi rulle, timmitakse karburaatorit jne.

    Kütusekulu kohapealt jääb küll 2 taktiline alla, tehaseseades masinad võtavad seal 2.5-4 liitrit sajale.
     
  13. MaiceL

    MaiceL New Member

    812
    0
    0
    Naljakat juttu ajad. Endal oli full tuning kymco, 80cc. Läks välja healjuhul 75 km/h gpsi. Peale seda ostsin stock piirajatega cpi. Panin sport sumpa alla ja on poole võimsam, kui see kymco mul oli.
    Kui tahad head masinat, osta stock silindriga, piirajateta ja sport sumpaga minarelli horizontaal mootoriga pill, nt yamaha aerox. See pole üldse nii janune, kui piaggio plokiga masinad. Nt. aprilia sr50 street jne.
    Igatahes osta 2t masin.
     
  14. kapusta

    kapusta New Member

    194
    0
    0
    endal ka 4t hiinakas (freedo 1, paarim 4t hiinakas üldse minu meelest.) ja see on ikka fantastiliselt vastu pidanud mu sõidustiili vaadates. ja peale piirajate mahavõtmist küll rohkem lagunema ei hakka. endal kui 50cc kokku jooksis sai 60cc peale pandud, nõrga tuulega sai telefoni gpsi üle 70 kätte, 60 läks igakell välja. hiinakate plus on see et jupid on väga odavad ja saadaval ja neid on väga lihtne remontida ja parandada, võrreldes mingi aprilia vms asjaga.
    kui kütte peale raha palju raisata ei taha ja odavalt ülalpeetavat asja tahad võta 4t hiinakas(soovitan freedo1 :D)
     
  15. kapusta

    kapusta New Member

    194
    0
    0
    ja neljataktilised mootorid on kõvasti vaiksemad ka.
     
  16. Yaroxxx

    Yaroxxx New Member

    399
    0
    0
    Kõigepealt peaksid rääkima välja mis on sinu arust tuunimine??
    Kui see on lihtsalt mhr teami alla lükkamine siis see teemistahad aga kaua ilma teisi juppe vahetamata mootor vastu ei pea.
    Soovitaks sulle pigem uut keewayd kui vana roxi.
    Uus asi siiski teine asi kui vana, ning tead mis sellega tehtud ja mis ei ole.
    2takti siiski tõesti sportlikum ja rullnoksim kui 4taktiline tänapäeval. :p (ei laida kindlasti 4taktilisi maha kuna nähtud üht freedo taolist pilli mille tipp oli üle saja km/tunnis vastavalt tuuningule.)
     
  17. kertu

    kertu New Member

    30
    0
    0
    Kapusta! Mis on freedo1 ja freedo 4 vahe? kui erinevad nad on?
     
  18. kertu

    kertu New Member

    30
    0
    0
    No igatahes olude sunnil (esmaabina kuni järgmise kevadeni) sai see Freedo 4 ära tellitud.Ta nüüd augusti esimesel nädalal jõuab minuni,eks siis annan teada mis pill on ja kas liigub ka või pargib lihtsalt keset autoteed.
    Üks küssa veel... olen kuulnud,et osad rattad tahavad enne teatavat sissesõitu kui piirajate kallale asuda tohib.Kas ma nö otse poest rolleritarkade juurde garaaži sõita ei tohigi?
     
  19. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Ei tohi, et asi kestaks peab vähemalt 1000km sõitma piirajatega, garantii kaob kui piirajad ise eemaldada. Samuti tasuks valida kelle "targa" garaazi masina viid, mõnedel juhtudel võid lõpetada perse keeratud masinaga.
     
  20. kertu

    kertu New Member

    30
    0
    0
    asjalik näpunäide! Ma ise paari "rolleritarka" tean aga äkki oskate siis nö kindla peale poisse soovitada.Et ei oleks roller pärast PIIKSus. :p
     

Jaga seda lehte