Hiinlase piirajad

Discussion in 'Tuuning' started by muuga, Aug 9, 2011.

  1. muuga

    muuga New Member

    16
    0
    1
    Tere kõigile!

    Minul tekkis järgmine küsimus: Kui BT49QT-28 (Zipp Zico Simpli) hiinakalt võtta maha variaatorist kahe vario taldriku vahelt ära too seib, mida mõned kutsuvad sissesõiduseibiks, et suuremat kiirust saavutada, aga C.D.I. piiraja peale jätta, kas seesama piiraja töötab edaspidi samamoodi nagu varem ehk kas ei lähe üle 45 ?

    Kõik mis ma selle C.D.I. piiraja kota oskan öelda on siin:

    Roosa juhe tuleb esigondlist, ajust, üks on pistik vahel , liigub mööda küljegondlit. Küljegondlil on veel üks pistik vahel, juhe liigub edasi, kuni otse variaatorisse sisse. Kui sõidan siis täpselt paar km/h enne 51 km/h kahaneb kiirus ning jääb t ä p s e l t 51 peale. Kui puhub tuul vastu, tõusevad pöörded, sõidan mäest alla, vähenevad pöörded, täpselt nagu püsikiirusehoidja, alati jääb kiirus 51 peale (spidomeeter näitab iga kiiruse juures +6 km/h), nii et täpselt 45 km/h. Variaatori kaant ei ole ma veel lahti saanud võtta, et teada saada, kuidas see piiraja toimib, kodus ainult 8 mm lehtvõti, narrele on miinimum 10 mm padrun, suruõhutrelli ka ei ole, et näiteks niisama proovimiseks piirajat maha võtta.
     
  2. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Kuni spidomeetri piiraja on peal, võid kasvõi kanjoniseinalt alla sõita, ikka piirab.
    Aga alati võib ära võtta ning proovida kas piirab veel.
     
  3. poisike09

    poisike09 New Member

    2
    0
    0
    aga kas sa oled proovinud seda juhet pistikust lahti võtta. minu freedo 6 se aitas
     
  4. muuga

    muuga New Member

    16
    0
    1
    Jah, z0ne, seda arvasin ka mina, aga ma kartsin, et C.D.I. piiraja võib olla seotud seibiga ja siis kui see on peal, siis läheb ikka üle 45. Alati kui ma selle juhtme lahti võtan, siis jooksab allamäge 70 sisse. Aga tahaks rohkem, kuid samas ka nii, et jääb C.D.I.'ga 45 peale - mul on õhkjahutus aga suruõhku pole. Kodus. Trelli jaoks. Olen kuulnud, et vario esimest taldrikut (väikese) narre ega lehevõtmega lahti ei saa.
     
  5. newarvuti

    newarvuti Member

    106
    0
    16
    Osta kolvistopper, keera küünlaauku ja saad tavalise lehtvõtmega lahti keeratud küll.

    CDI ja variaatori piiraja ei ole seotud.
     
  6. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Kolvistopriga on oht väntvõll ning kolv perse keerata.
    Parem võta lihtsalt mutter ning pista kuhugi variaatorivahele nii et see toetab vastu blokki.
     
  7. ennokas

    ennokas New Member

    431
    0
    0
    Kui sealt CDI-st juhe lahti võtta, ega see ei kahjusta midagi ?
     
  8. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Iseenesest ei kahjusta, pigem oled siis sina võimeline kahjustama masinat. Pöörded lähevad kõrgemaks, samuti ka kiirus. Kõrgete pööretega on ülekuumenemise oht. Kuigi see pole ka päris nii et võtad juhtme lahti, lähed tiirule ja laks masin pees, on siiski suurem oht et midagi annab otsad.
     
  9. ennokas

    ennokas New Member

    431
    0
    0
    Eks ikka vahepeal saab ka pöördeid alla lasta. Et siis pmst. tohib ilma selle juhtmeta sõita ?
     
  10. FFB

    FFB New Member

    1,392
    0
    0
    hiinlasega üle 70ne sõita (ta ei lähegi stociks väga rohkem) = kohviks läheb mootor käbe
     
  11. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Muideks kui näiteks võtta keeway stock silinder, sissesõit teha normaalne, siis need on suht pommikindlad.
     
  12. ennokas

    ennokas New Member

    431
    0
    0
    Tegelt see kõik oleneb ka omanikust, kui kähku mootor kohviks läheb.
     
  13. FFB

    FFB New Member

    1,392
    0
    0
    jah täpselt , esmiest sissesõitu ei tee, siis mootor kestab 2-3x vähem oma tegelikust elueast
    lisaks ei ole mootor ka jõuline (sest asi ei tööta ennast tihedaks) vaid jääb kuidagi poolpiduse olekuga.
    keegi ehk saab aru mida mõtlen
    Ei teki uue silku effekti or something
    vaid jääb niiöelda mitte sissesõidust kannatada saanud (õrnalt ülekuumenemine) ja igasugune muu jura

    Aga jh kõik oleneb omanikust
    ei vaidle vastu sele sissesõidu jutu kohapealt
    Kui ikka kohe 80 inni spido põhja, siis ei ole see masin 1 kuupärast nii käre. kui peaks
    või jookseb ültse kuumusest kinni.
    aganoh siin igasuguseid vendi, kes lasevad mootoril kinni joosta, ja siis jahtub maha ja panevad edasi,
    mootor siis ilmselgelt surnud suht
    viimased sõidud .

    Sellega praegu lõpetan. :p
     
  14. ennokas

    ennokas New Member

    431
    0
    0
    Kuidas seda variaatori kaant lahti saada ilma lõhkumata ?
     
  15. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Keerad KÕIK poldid välja, kickiall on ka üks. Lükka kicki vänt alla ning vaata.
     
  16. muuga

    muuga New Member

    16
    0
    1
    Jah, olen nõus ja aitäh abi eest. Kui peaksin kuidagi kaane ja rulliku maha saama siis vaatab seda seibikest.

    Mootori kohapealt niimoodi et enne kui ma iga päev järjest 7 minutit peaaegu järjest @ 9000 rpm hakkasin sõitma oli ikka LS oma 800 km. Siis ei tohiks vist mootor just kõige õrnem olla. Ega ma eriti kauem ka kui 7m ei sõida selliste pööretrga, nii et peaks ikka mootor alles jääma.

    Kõik ülejäänud asjad on rolleril stock, midagi pole timminud, segukruvi, nõel, jms. Ainult tühikäiku olen äkki 100 rpm kõrgemaks keeranud.

    Muidu kasutan Valvoline poolsünteetilist õli ja praegu on mingi Alexela Nitro 2000 95 bensiin. Palju võimsam on see Nitro 2000 kui tavaline 95. Väävlivaba on ka. Täna ehitasin rolleri CDI piiraja juhtme ümber niimoodi, et all on lüliti, lülitad sisse või välja. Mul on seda väga palju vaja, kuna ma olen 14, AM kat load on olemas, rolleril on numbrimärk ja on registreeritud AM ehk siis 50cc mopeedi kategooriasse, kui võmmidega on midagi on väga hea niimoodi trollida, ja mu isa käib ka sellega vahepeal sõitmas, ja kui tema teaks et see läheks 60 45 asemel sisse, oi siis oleks ####.

    Ennem oli mul Freedo 2, varika piiraja maas, suvel hõreda õhuga sirgel siledal teel läks spido järgi 67 sisse. Siis sai tee otsa. Kiirendus oli ####, survevedru ka pehme.

    Muideks, kui sul on roller numbrimärgiga, siis pole vaja kaasas kanda juhiluba, piisab 14 aastaselt kasvõi õpilaspiletist, 15+ on vaja riigi dokumenti, nagu pass, ID kaart, Digi-ID vms.
     
  17. muuga

    muuga New Member

    16
    0
    1
    Jah ütleme nii et võib. Kui sa ei sõida @ 9000 rpm iga päev eriti üle 5m, ja saad vahepeal gaasi alla lasta (nagu näiteks 50 alas) , teiste autode järel oodata, siis peaks olema kõik korras mingi mõistliku aja. On ju teada, et 2T mootorite elemendid kuluvad 3-4 korda kiiremini, aga mis see kolvi ja väntvõlli vahetamine on, siis kui tahad igapäev 70 sõita? Ei midagi.
     
  18. ennokas

    ennokas New Member

    431
    0
    0
    Ei sõida koguaeg gaas põhjas, saad kuskil 60 kanti siis lased gaasi maha ja ilusti sõidab 60 kandis rahulikult alla 9000rpm.
     

Jaga seda lehte