Jõusaal

Discussion in 'Hobid / Huvid' started by DDF, Jan 15, 2008.

  1. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16
    Niisiis siia võiks ülesse panna kõik sellega seonduv ja treeningkava, kui see just saladus ei ole.

    Treeningkavast täpsemalt:
    *Milliseid harjutusi teete?
    *Mitu seeriat?
    *Mitu korda?
    *Mis kilodega?

    Võiksite kirjutada ka toitumisest ja mis on plaaniks saavutada?

    Lisan siis kohe enda oma:p

    (3 x 8-10- kolm seeritat ja igal seerial 8 kuni 10 korda)

    1. päev ÜlakehaSeeriaInfo

    Lamades surumine kangiga 3 x 8 - 10 65kg
    Kaldpinnal hantlitega surumine 3 x 8 - 10 30-40kg
    Ploki tõmbed vastu kõhtu istudes 3 x 8 - 10 55kg
    Õlalihastele istudes hantlite surumine 3 x 8 - 10 15kg
    Õlalihastele lendamine hantlitega küljele 3 x 8 - 10 15kg
    Seistes kangiga küünarvarte kõverdamine 3 x 8 - 10 25-30kg
    Kõhulihastele keretõsted 3 x 15 jalad ette ja kõverdatud ülemises asendis
    Istudes ploki tõmbed lõua alla 3 x 8-10 55kg

    2. päev AlakehaSeeriaInf

    Jalapress 3 x 8 - 10 Hetkel 250kg 1.seeria 200 2. ja 3. seeria
    Säärte sirutused ette trenazööril 3 x 8 - 10 60kg
    Seljasirutajale keretõsted pingil 3 x 8 - 10 +15kg kuklal
    Säärtele seistes pöialetõus hack-masinal 3 x 8 - 10 100+ (täpselt ei mäleta, põhjas
    Seljasirutajale jõutõmme (eraldi kava 12 nädalaks)


    Niisiis räägin enda soojendusest. Jõusaali jõudes teen korralikud venitused, siis võtan korvpalli ja loobin veidike ja sõrgin (teen paar lõiku äkilise kiirendusega), siis uuesti venitan ja lähen surumispinki, lükkan 100 korda järjest tühja (20kg) kangi. Peale seda väike lõdvetus ja treening võib alata. Trenni teen ikka maximumi piires, muidugi üle ka ei tõmba. Peale trenni jälle venitused.
    Toitumine on veel asi mis on veidike paigast, nimelt selle asemel, et süüa päevas mitu (4-6) korda söön üks, kaks korda. Nende toidulisandite kohta ütlen seda, et kasutagu need kellel pole lihasmassi ehitamiseks materjali:p muidugi on erinevaidl isandeid ja olen ise ka neid kasutanud, kuid neid võtan vahelduva eduga.

    PS! Soovitan, et tehke sooja korralikult ning peale trenni venitused ka kindlasti! Kindlasti tehke sooja seljale, kuna tulevikus võivad vaevata seljahädad!
     
  2. Archerman

    Archerman New Member

    186
    0
    0
    Aga kui noorelt te jõusaalis käima hakkasite? Ma tahaks ka minna, aga sõber ütleb et liiga noor veel... :roll:
     
  3. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16
    Kunagi pole liiga noor. Ise hakkasin käima 2 aastat tagasi (17 aastaselt). Eelmine (kooli)aasta jäi vahele ja sellest olen uuesti käinud. noor sa siis oled?
     
  4. approx-

    approx- New Member

    816
    0
    0
    Pigem hilja ise alusasin eelmine aasta mingi 3.kuud alles käinud...
     
  5. Mr.Crazzy

    Mr.Crazzy New Member

    94
    0
    0
    5x nädalas, 1.30h-1.45h korraga, väga täpset treeningkava ega midagi pole, teen lihtsalt 5x seeriad, nii palju kui jõuan, 2 päeva tagant siis harjutused korduvad, peamiselt rinnalt surumine, biitseps, triitseps, ülaselg, alaselg, jalad, trapets, kõhu üla- ja alaosa.
    Plaanis on veel 1x nädalas ujumas käia ja siis kevadel väljas joosta igapäev.
    Ise kaalun 79kg, 186cm pikk, 16 aastat vana (lisan, et 14 aastaselt kaalusin 97kg, suvevaheajal võtsin 30kg alla, 40km rattaga igapäev :D).
    Toitumises midagi erilist pole, rämpstoitu ei söö lihtsalt, rohkem valku. Plaanis on suveks keha reljeefsemaks saada :D.
     
  6. kohilapoy

    kohilapoy Active Member

    1,233
    0
    36
    Käin jõukas 2-3 korda nädalas,treening kava kahjuks ple kuid väga tahaks treenerit aga ple :/

    Seal jõukas on üks raamat kus on mingi 50 lehekülge erinevate harjutustega...
    nii siis võtan järjest ja pumpan...rinnalt seerjat lasen tavaliselt 3x 40-50kg(oleneb tujust ja kui palju viitsin pumbata)
    Enda rekord on 75kg rinnalt aga prq ple aega olnud ültse jõukas käiia,jäsrgmisest nädalast üritan korralikult käiia ja tahan ikka uueks veerandiks 80-85 ilusti ära lükata(Küllalt suur töö ikka)






    Et siis tahaks teada palju teie rekordid on ja kui vanad olete???
    Ise olen 15.
     
  7. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16
    Olen siis 19 aastane rinnalt ilma sildade ja värkideta 85. Tahan, et suruksin korralikult 100. Jalgadega ei ole proovinud, 250 praegu siis rekord aga neljapäev proovin ära, loodan, et 300 ja + tuleks ära :wink:
     
  8. brooker

    brooker Member

    516
    0
    16
    Hakkasin 14aastaselt jõusaalis käima. Vahepeal oli väike paus, kuid nüüd jälle hoogsalt. Treening kavad on olemas, kuid ei viitsi neid siia kirjutama hakata. Käin ~3x nädalas kooli ajal. Põhiliselt teen kõiki harjutus 4 x 10 . Trenni teen 1h, lõpus väike sörk ja lõdvestus, alguses ka painutused. Igal harjutusel oma kg seega ei oska täpselt öelda. Toidu lisandid ja värke eriti ei tarbi, vahepeal mingi jõujoogi saab kokku segatud, kuid mitte tihti ! ;) Põhiliselt teen tervele kehale trenni, kuid igatrenn erinevalt. Ise nüüd 15 ja käin ka edasi, korralikku trenni teed on ka tulemusi näha kergelt.

    To archerman, kunagi pole vara. Oleneb kuidas teed, kui väga noorelt hakkad suurte kilodega jantima jne võid traumasid tekitada. Rahulikult ja mitte üle hinnata ennast !
     
  9. Archerman

    Archerman New Member

    186
    0
    0
    Ma olen 14, avatari all kah näha.
     
  10. kohilapoy

    kohilapoy Active Member

    1,233
    0
    36


    Pingutada ei tohi kindalsti aga see kõik oleneb sinu kasvust ,kui oled enda kasvi välja kasvand siis anna minna kui mitte siis ainult kergelt võid...
     
  11. Archerman

    Archerman New Member

    186
    0
    0
    Usun, et kasvan veel... :roll: Aga jah, vaatab siis seda asja, võib-olla lähen kunagi. :roll:
     
  12. rainerros

    rainerros New Member

    795
    0
    0
    Hakkasin käima eelmise kooliaasta alguses , ehk praegu käin kaheksandas ja seitsmenda alguses hakkasin . Kui läksin jõusaali , siis ma vist 45kg ära ei lükanud , praegu olen kõige rohkem proovinud 65kg ja rohkem pole , vb teisip. proovin 70kg . pmst teen ainult ülakehale trenni , kui just parasjagu ei viitsi siis jalgadele ka :) ise olen ka alles 14 aastane ja hakkasin käima jõusaalis kui olin 13ja pool , niiet archerman , saa ei ole vist liiga noor :D tavaliselt olen jõusaalis nats üle tunni , mingi 1.10-1.20 koolipäevadel , sest kauem ei saa olla kuna pean minema bussi peale . seeriaid teen pikali surudes kangiga 3 seeriat ja 10x50kg surudes . seda ka , et kui olete käinud jõusaalis siis peale seda tuleks süüa hästi kalori rohket toitu , muidu pole sellest eriti midagi kasu , lugesin seda fitness.ee kodulehelt , kus ka üks eesti jõumees oli öelnud , et algul käis ka jõusaalis ja tulemust eriti polnudki keha välimuses , sest ta ei teadnud toitumisprogrammi vms . praegu käin jõusaalis 2 korda nädalas kuigi tahaks käia ikka rohkem , kuni 3-4 aga eriti ei saa talvel . kuna elan spordihoonest mingi 7km kaugusel ja rattaga ei taha eriti sellise külmaga käia nv .
     
  13. Mr.Crazzy

    Mr.Crazzy New Member

    94
    0
    0
    Valgurikast toitu peaks pigem sööma, aga see ei pea olema kaloririkas...
     
  14. TompZzZ

    TompZzZ New Member

    40
    0
    0
    Ise olen 15, käin jõukas põhitrennina 2x nädalas, reedeti ka ujumist/veel jõusaali peale.

    Kava on jagatud kaheks, yhel päeval ülakeha, teisel päeval käed-jalad. Vägagi rahul tulemustega.

    Reval Spordi jõukas käin siis.
     
  15. kaarel

    kaarel New Member

    97
    0
    0
    Ise käin mingi 2 korda nädalas jõusaalis.Et siis kõhulihaseid teen ma tavaliselt 4x 20 ja teisi asju teen kahanevas järjekorras ntx tavaliselt 12-10-8-6-4 ja iga korraga aina raskemaga kuni maximum raskuseni.
     
  16. BikeWorld

    BikeWorld Member

    417
    0
    16
    Sellekohta ütleks nii, et just vastupidi. Ainult ned kellel on tugev organism ja värki. Sest need asjad võivad teha rohkem kahju kui kasu.
     
  17. purexpure

    purexpure Member

    469
    0
    16
    Kahju nad teevad siis, kui neid ületarbida, nagu ka peaaegu kõik teised asjad. Ületarbimisel ladestuvad toidulisandid rasvana.
    Kui pidada kinni ettenähtud kogustest, siis ma küll ei ole kuulnud, et teeb kahju.
     
  18. DDF

    DDF Member

    248
    0
    16
    Õige, muidu ta ei ole kahjulik, ta on ju puhas valk. Sama on ka ju muna ;)
     
  19. Mr.Crazzy

    Mr.Crazzy New Member

    94
    0
    0
    Õige, muidu ta ei ole kahjulik, ta on ju puhas valk. Sama on ka ju muna ;)[/quote]

    Muna tõstab kolesterooli taset veres ja veresooned võivad lupjuda, nii et munaga ei tohiks eriti liialdada :p
     
  20. Kunnar

    Kunnar New Member

    237
    0
    0
    Ise teen ka aga alles alustasin .mingeid seeriaid phmts ei tee teen näiteks mingi kangiga 5 korda sama raskusega jne, aga mingit kindlalt seeriat pole.
     

Jaga seda lehte