Keegi jagab äkki piaggio elektrisüsteemi???TÄNUD!

Discussion in 'Help!' started by aprill27, Dets 15, 2009.

  1. aprill27

    aprill27 New Member

    1,254
    0
    0
    Nii...Lumi tuli maha ning tuli mõte teha piaggio nrg mc2 üks tüütu viga korda...Nimelt starteri nuppu vajutades ei hakka starter ringi käima (kui panna starteri + juhe otse aku + hakkab kenasti ringi käima)...
    Hakkasin siis uurima.starteri lülitist tulevad välja 2 juhet...Roheline mustaga ning valge mustaga
    [​IMG]

    Starteri juhtmed lähevad koos muude juhtmetega mis tulevad konsoolist (piduri tuled jms) ühte suurde pistikusse.See jagab juhtmed 2 gruppi...Edasi läheb see roheline mustaga mingisugusesse releese vms...
    [​IMG]
    Seda kuhu valge mustaga läheb ma välja nuputada ei suutnud kuna enamus juhtmed on pundis ning neil on ühine kate...Aga arvan et see läheb äkki tagatulesse??
    Ok nii siis millise juhtme peaks ära ühendama aku + et nuppu vajutades hakkaks starter ringi käima??(See et pidurit all on vaja hioida pole oluline võib ka pmst ilma süüteta olla et koguaeg nuppu vajutades hakkab starter ringi käima olenematta süütest v pidurist)

    TÄNUD kes oskab aidata

    PS:Roller jube sitane tean :lol: -15 ei lähe ikka eriti survekat pöördesse ajama
     
  2. Runnerboy

    Runnerboy New Member

    149
    0
    0
    Vaata ennem et äkki on ikka relee läbi,kui midagi seal ise leiutama hakkad!!!!
     
  3. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    esiteks:D sellist paska survekaga maha ei saa bensiin ja pintsel k2tte ja puhastama.
    endal sama jama, aga kuidas aru saada, et see relee läbi? mul aint plõksib vms..
    aga [email protected] annan skeemi sulle ja sealt mööda ajad järge;)
    muidu 1 punane l2heb akusse ja teine punane l2heb starterisse
    1 must l2heb tooresse ja teine kaitsesse, kus jaguneb lülitisse ja õli andurisse..
    kui õlianduri pistik lahti siis v6ib juba selles asi olla kuna seal peab 2 juhet omavahel yhendatud olema..
     
  4. aprill27

    aprill27 New Member

    1,254
    0
    0
    ma ei hakka ju ometi majas sees olevas garaazis midagi bensuga puhastama : D...

    Aga ok eks vaatan.Õli paagi andur on muidu ära ühendatud ja see töötab kenasti.Samuti ka kõik teised andurid aga jh aint starteri nupp jamab : D
    Ning relees on 1 klemm vaba...mis sinna nagu minna võiks?äkki keegi teab kui vaatab pilti mis juhtmed olemas on ning mis siis nagu puudu on
     
  5. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    paljudel garaaz majaga yhendatud ja nad pole kurtnud.. puhtaks sa muud moodi seda ei saa ja sul on 1 punane juhe puudu.. vaata kas akusse üldse l2heb sealt releest juhe? v6i sealt releest starterisse.. või siis mõõda kui palju voolu starterisse j6uab.. ma arvan et ei j6ua midagi:D
     
  6. aprill27

    aprill27 New Member

    1,254
    0
    0
    starteri + on mul aku kõrval et saaks akust käima lasta.Panin enne selle sinna relees puuduolevale kohale ning starter endiselt ei funganud...releest läheb küll punane juhe akusse

    EDIT:Ega mind ei höirige see bensu värk lihtsalt ema pärast jälle iriseb et terve maja bena haisu täis jälle :lol:
     
  7. -motomees-

    -motomees- Active Member

    1,111
    0
    36
    sul see niiõelda tõmberelee läbi või külminud, eemalda tepslid ja vii see sooja kohta las sulab ülesse.
    võimalik et sul need piduri tule juhtmed lahti ja siis ei hakka ka starter tööle
     
  8. aprill27

    aprill27 New Member

    1,254
    0
    0
    mkm...relee vst läbi...ainult plõksub...otse akult pannes töötab
     
  9. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    kui starteril pole j6udu minna siis ta ka plõksib. mul oli 2 releed, proovisin mõlemaga.. ikka jõudu starteril polnud.. akupeal oli t2pselt sama asi..
     
  10. -motomees-

    -motomees- Active Member

    1,111
    0
    36
    kle see relee peabki ju starteri nuppu muljudes plõksu ära tegema kui ei tee siis see läbi.
     
  11. aprill27

    aprill27 New Member

    1,254
    0
    0
    ma tean et relee peabki plõksu ära tegema...see tekitabki kontakti et klemm läheb teise vastu aku vooluga...Aga noo otse aku pealt töötab 5+ starter ning nii kui releele taha ühendada ei tee starter mitte mingit häält.Isegi vaevu ei hakka vedama
     
  12. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    võta tester kätte, ja vaata mis pinged kuskil on;) siis saad teada.. mul nt "töötab" igatpidi ainult alguses peab n2puga kaasa aitama:D ja j6udu pole et mootor k2iam t6mmata..
     
  13. SecondTry.

    SecondTry. New Member

    528
    0
    0
    soovitan vaadata starteri harjad üle !
     
  14. -motomees-

    -motomees- Active Member

    1,111
    0
    36
    kle äkki sul need kontaktid seal relees oksuteerunud.Võta see kaan sealt pealt maha siis näed neid kontakte tee liivapaberiga puhtaks ja asi toimib.
     
  15. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    motomees, aga kui starter otse akult ka käima ei lähe? siis ikka starteri viga?(endal selline probla)
    piaggio suht nuss tegelt, kergem on osta uus starter, siis on kindla peale minek;)
     
  16. -motomees-

    -motomees- Active Member

    1,111
    0
    36
    see logiline jah võta starter maha ja osta uus,parandada seda küll eriti ei anna kui mähis läbi põlenud,sul ju kick ka olemas sellest saab ju igailmaga käima lüüa.Kui ma ei eksi siis piaggio starter seal harkjala juures mootori all osas.Aga kontrolli ikka tepslid ja asjad üle enne äkki oksudeerunud.
     
  17. Kry

    Kry Member

    820
    2
    18
    muidu väike lihtne katse sulle,mul on sr50 ditech,ja starter muidu ringi ei käi kui pole massi juhe mootori ja raami vahel ,teeb aind plõksu ja kogu moos,kui vedasin lisamassi raami ja ploki vahele siis töötab laitmatult,soovitan proovida sul seda!
    sry ,kui said juba korda :p
     

Jaga seda lehte