Rattaspido

Discussion in 'Soovitused' started by masin, Mai 3, 2011.

  1. masin

    masin Member

    414
    0
    16
    tere , kas te soovitaksite mulle ratta spido peale panna rollerile ? tahaks dh panna spido aga midagi pisikest , mõtlesin et rattaspido oleks suht hea varjant , noo ikkagi kallim vähe , se millel määrad diameetri jms , need suht täpsed ?
     
  2. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Võimalik panna, ning päris täpsed isegi.
    Endal tuli samasugune mõte, kuid jäi ainult mõtteks kui ma taipasin et sellel rattaspidol oli minimaalselt 16 tollist ratast vaja.
     
  3. masin

    masin Member

    414
    0
    16
    Heelium olevat ostnud rademarist ja kui täpse diameetri paned siis näitab täpselt
     
  4. Türamüra

    Türamüra Bännitud Bännitud

    914
    0
    0
    Ei usu, et need rattaspidodki õigesti näitavad rolleritel. On ju rolleritel ka rehvide kõrgused erinevad. Nt typhoon, velge pole ollagi, aga rehv on üüratu peal ja ratas lõppkokkuvõttes suuruselt pea sama diameetriga kui 12" velg koos rehviga.
     
  5. Heelium

    Heelium Member

    551
    0
    16
    Diameeter tuli mõõta ise ja koos rehviga. Spidoga kaasas olnud paberitel oli kirjas.
     
  6. Türamüra

    Türamüra Bännitud Bännitud

    914
    0
    0
    Ei vaidle vast, see igati parem variant. Ise otsin ka kunagi rattaspido, seal olid ainult veljemõõdud, mida sai sisestada.
     
  7. MJbike

    MJbike Active Member

    2,509
    0
    36
    aga kui keegi suutis peale panna mõnda äkki oskab aidata? et kuidas paigaldada kuna seeju käib kodara külge kuidas selle saaks siis velje peale ja kuidas täpsusega on?
     
  8. Melx

    Melx New Member

    100
    0
    0
    Kodara külge käib magnet, andur käib hargi küljes, pead olenevalt vedrustusest arvestama, et andur ei jääks ette. Magneti võid velje külge panna ntx kahepoolse teibiga või mõne superliimiga, pind peab muidugi puhas olema ja kui originaal jääb liiga kaugele võid kõvaketta magneti võtta või väiksema osa sellest vastvalt vajadusele, ideaalne vahe oleks mitte üle 5mm, originaal magnetid tavaliselt tahavad max 3mm. Oleneb andurist . . .
    Teine asi, et juhtmeta andurid tavaliselt ei tööta, kuna vastuvõtja ei tööta kõrgepinge tõttu mis tekitab segavat sagedust.
    Seadistus käib üldjuhul ratta ümbermõõduga. Kuid ümbermõõt tuleks mõõta distansina, ehk istud ise masina peale ja liigutad edasi ühe ratta täisringi jagu, sellisel juhul on võimalik kõige täpsem arvestus sõitmise aeg. Teine võimalus, lihtsam on masinat käekõrval lükata ühe ratta täisringi jagu, sellisel juhul on soovitatav 0,3-0,5% mõõdust maha arvestada ehk 1 meetri ehk 1000 millimeetri pealt 3 kuni 5 millimeetrit. See mõjutab distansi näitu rohkem kui hetkelist kiirust, samas vahe on max 1km 100km kohta, seega pole see väga oluline, kuid olgu lihtsalt ära märgitud :p.
     
  9. masin

    masin Member

    414
    0
    16
    ok ostsin sigma oma 15 euriga , varsti jagan kogemusi , panen vist täna või homme peale ja vaatab mis saab
     
  10. MJbike

    MJbike Active Member

    2,509
    0
    36
    ok tahaks kindlalt teada kas tasub raha raisata
     
  11. masin

    masin Member

    414
    0
    16
    homme õhtupoole proovin
     
  12. Türamüra

    Türamüra Bännitud Bännitud

    914
    0
    0
    Ei tasu. Hakkab näitama reaalseid kiirusi võrreldes sinu rolleri originaalspido näitudega, mis näitab palju "ilusamaid" numbreid:)
     
  13. masin

    masin Member

    414
    0
    16
    ega jah , orginaal näitab 80 tglt mingi 70 :D aga noh mul eesmärk see et 45 km/h tean kus on , et ment taga chillib vms siis 45.
     
  14. MJbike

    MJbike Active Member

    2,509
    0
    36
    Ma tahan lihtsalt DH panna ja originaal spidokat ei taha sinna külge panna aga samas leidsin kuurist ratta ja ei leidnud kuidas saab sellel näidikul diameetri paika panna et kas teistel saab panna?
     
  15. masin

    masin Member

    414
    0
    16
    nii , panin spido peale , mul üks viis oli diameetri mõõtmiseks see et mõõtsin ratta kõrguse ja korrutasin 3.6 ja siis sisestasin selle arvu spidosse , algul näitas rohkem aga siis siis korrutasin nagu 45 (mõõdu tulemus oli 48) ja näitab suht täpselt , magneti kinnitamine on paras porr , panin ajutsielt isoleeriga kinni , vaatan kuidagi milline oleks viisakam lahendus.
     
  16. MJbike

    MJbike Active Member

    2,509
    0
    36
    Aga seal nagu üks kõik kui väike diameeter? Kuna mul TPH ja sellel on nii et kumm annab 12" suuruse velje välja sest velg on ikka suht väike.
     
  17. masin

    masin Member

    414
    0
    16
    seal mitu varjanti kuidas sisestada seda mõõtu , üks oli see kuidas mina tegin , teine oli juba ette antud tabel kus olid rehvi mõõdud sees ja selle järel vastav number mille sisestad spidosse , rohkem pole meeles , see leht jäi pagassi , aga üldiselt iga tolliga rattala peaks saama
     
  18. Türamüra

    Türamüra Bännitud Bännitud

    914
    0
    0
    Väheseks jääb ju lihtsalt tollidest, mis veljel rehv on. Rehve on ju ka igasugu erinevate kõrgustega ja sealt tulevad päris suured eksimused näitu sisse.
     
  19. masin

    masin Member

    414
    0
    16
    eitea , ma sõitsin 85 aga GPS näitas 80
     
  20. Türamüra

    Türamüra Bännitud Bännitud

    914
    0
    0
    Et mida sa ei tea?
     

Jaga seda lehte