Auto mudelism

Discussion in 'Hobid / Huvid' started by krossboy, Jan 3, 2007.

  1. krossboy

    krossboy New Member

    88
    0
    0
    Kõik kes saavad siis praegu käib motors TV'st puldikate võistlus.
     
  2. huryt

    huryt New Member

    101
    0
    0
    Ma käin ka automudelismi ringis aga kiirusmudelid tegemas.Asi asub Nõmme Noorte Majas.
     
  3. ken112

    ken112 New Member

    369
    0
    0
    Kunagi sai ka nõmme noortekas käidud...Sai ehitatud mitu autot valmis aga iganädal lendas jälle mingi laiali ja nii sai ka raha otsa :? Ja enam ei saand käia.
     
  4. OlaviT

    OlaviT New Member

    299
    0
    0
    Mina käisin automudelismis vennaga kunagi siis.. Ja autod sõitsid siis spetsiaalsetel radadel. Eestis paaris kohas siis toimusid võistlused.
    Nõmmel kuskil oli rada ja peeti võistlus, siis haapsalus kuskil rada ja sai võistlustel käidud. Ja kuskil oli vist veel 2 rada. aga ei mäleta enam kus.
    kodus siis mõned diplomid ja 2 karikat, mõlemad karikad saadud raja avamistel.

    Autod olid siis mikromootoritega. Ees oli siis suusk, mis käis rajal olevasse vahesse siis vms. Pult oli siis rajaga ühenduses. Ja siis sai ainult gaasi anda. Ja enne kurvi lased gaasi lahti ja värki. See on tuttav vb mõnele, kuna sellist asja sai ka koju vist osta, väiksem auto ainult ja rada siis selline mis mahub sul tuppa ära. See rada mis koju sai osta ja on mänguasi ühesõnaga, oli vist 2 autot ka korraga rajal. Aga see kus võistlusi tehti, seal ikka olid mõnus suur rada ja mingi 6 autot vist oli korraga rajal kui mu mälu mind ei peta. Ja siis sõideti mingi kindel aeg, siis oli 1 minut paus, siis vahetatti rada. Kolmanda raja pealt viiendale jne. Ja siis arvuti luges kes kiirem jne. ja siis kui kõigil kõik rajad läbi käidud ehk siis võistlus läbi siis tulid vanemad kogenumad ja kiiremad rajale ja siis pidid olema mehhaanik kes siis istub teatud punktis raja ääres ja paneb need autod rajale tagasi mis siis kurvis liiga suure hooga välja lennanud. No ja ütleme et kiirused ikka suht jõhkrad, nii mõnigi kord mehaanikuna sõrmed veriseks saanud tänu sellele et üritad autot rajalt kätte saada ja siis mõni paneb sisse.

    Enam pole aega olnud käiia, kuna käisin koos vennaga ja nüüd tal ple aega käiia ja endal pole kah suurt viitsimist üksi käiia siis jahm.. on see spordiala unarusse jäänud veits. Aga tegelt oli täitsa lahe. :)
     
  5. muhahaaa

    muhahaaa Active Member

    1,416
    0
    36
    Re:

    Ei ole olemas nitro peal töötavaid mootoreid.
    Need on oma eraldi bensiiniga ja sinna sisse lisatakse umbes 5% nitrot, et käivituks paremini. :wink:
    Tean seda kuna endal kah mingi 2 on-road masinat
    Mudelit ei tea enam, tegelt pole kunagi teadnudki aga tean et mõlemad on identsed
    Tegelt 1 on nagu venna oma aga ta on sellega max ainult 5 min sõitnud ja on selle minu valdusesse andnud aga no ega minagi eriti rohkem pole põristand
    Sai ostetud Kullost, kokku läks see nali maksma kuskil 14 tonni koos kõikide akude, laadijate vastuvõtjate, pultide jms. See tähendab, et 1 komplekt maksis 7 k

    Paar korda olen nyyd teda viimasel ajal tööle saand aga ei tea, ei taha eriti tööle jääda.
    Eriti neist ei jaga ja nii nad seisavadki kuskil...garaažis vist :roll:
     
  6. verxXx

    verxXx Member

    172
    0
    16

    Ise ka tegelesin sellega kui Haapsalus elasin kuid nüüd enam ei ole uues elukohas võimalust ja aega. Radasid on 3 ja see mis jä nimetamata on Kosel väikses kohas nagu Äksi ja rajal on lausa 8 autot ja tore oli kuni sellega tegeleda sai.
     
  7. Anonymous

    Anonymous Guest

    0
    0
    0
    Plaanisin kunagi osta, naabril oli kunagi, sain proovida väga ilusti jookseb, naabripoiss kes enam nagunii enam siin ei ela sõitis oma mudeliga autol kõrval ja kui ikka kõva kurvi kruusal võttis siis kive lendas piku aeda ikka mõnus masin oli, nüüd kogub raudselt ainult tolmu, aga meeles veel kuidas vend üht kuumaks minevat kohta radikaks kutsus :d aga vblla seda see on kah. masin oli väärt oma 12 tuhhi...
     
  8. Tauri

    Tauri New Member

    138
    0
    0
    Ma ka tegelesin kunagi aga selle juhtraja mudeliga.
    Mingi siin Sindis polnd korralikku rada ja see kes juhendas oli ka paras jobu.
    Mingi üle aasta käisin.
    Muidu oli 2 klassi autot N-14 ja siis ESJ.
    Tegin pildi ka oma kolmplektist, tuli kohe selline isu sõita :lol:

    [​IMG]
     
  9. OlaviT

    OlaviT New Member

    299
    0
    0
    Äksi oli jahh :D
    Mul ühe karika peal Harmi- Trassi avavõistlused N-10 võitja 04.05.2002
    Ja teisel karikal: Nõmme avavõistlus PR-24N III koht 08.03.2003 (sünnipäev oli ka samal päeval :D )

    Ega see Harmi- Trassi avavõistlused äkki Äksis ei olnud?
     
  10. OlaviT

    OlaviT New Member

    299
    0
    0
    [​IMG][/quote]


    Sellised asjad olid jaahm. Päris ilusad kered said puruks sõidetud ja kumme läks ka parasjagu :p
    Mul oli tavaliselt mersu kere kui mälu ei peta. ja igast värvi laade. ja vahest ka muid marke. :p
    tglt tagant järgi mõeldes täitsa pull värk oli :)
     
  11. verxXx

    verxXx Member

    172
    0
    16
    Ise sõitsin PR-24 grupis ja mul on endal ka mingi mersu kere ja siis mingi Honda kere. Aga väga lahe oli seal sai nalja ka niisama ja alati oli lõbus seltskond koos ning alati sa soojendusõhtul kuskil poole kolmeni sõitetud.
    [​IMG]
     
  12. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    sõbral selline mingi 6k terve komplekt... kiirendus ja kiirus j6hker offroad pudel töötab selle kytuse seguga 500 krooni 4 liitrit. kallis lõbu :D kahe esimese p2evaga tegime offroad kummid siledaks :D nii et koguaeg kylg oli ees siis ostis slickid alla. Hiljuti pole s6itnud.. aga kui s6itsiem sisi s6itsime ARK platsil :D:D kimbutasime teisi autosid :D suht napikad koguaeg. Vahest niiet kuule aitab kyll :D niigi ei oska sõita ehmatavad ära veel rohkem.. 1 õppis auto parkimist :D sõidu6psil oli igav tuli ligi sõitis kah :D igast nalja on saanud..
     
  13. kky

    kky New Member

    81
    0
    0
    tahtsin endale ka osta aga siis ostsin hoopis rolleri ja muidu käime karla rajal sõpradega sõitmas jne.
     
  14. ruukki

    ruukki New Member

    333
    0
    0
    mul ka mingi nikko oma olemas.. telekast on kah seda näidanud.. Magnetist mingi paar aastat tagasi kui keegi nägi.. seal näitas 2 poissi kes "tuunisid" neid mudelautosid.. :) see mis seal oli neooniga ja rohelist värvi see on minu oma (A)
     
  15. sand3r

    sand3r New Member

    4
    0
    0
    Vend tegeleb mul sellega.
    Vahest käin ise ka võistlemas, kui aega on.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  16. Harrix

    Harrix New Member

    517
    0
    0
    Natuke vana teema aga panen enda autost ka mõned pildid.

    Olen tegelenud 2 aastat RC mudelitega.Olen võistlemas käinud ka suht palju nüüd aga rohkem on see fun-nimiseks.Tegin isegi offroad raja oma hoovi kõrvale :D
    Autost siis niipalju et ostsin selle pea 20k . Varuosi läheb ohtralt mis on suht kallid.
    Vennal ka sama masin. Et siis mudelite peale on läinud peaaegu 3 korda rohkem pappi kui roxi-le. :lol:
    Pildid siis:
    [​IMG]

    Väike tuuning juurde:
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Kui viitsib siis teen mõne video ka varsti aga talvel kui lund tuleb siis proovin kõrgus rekordeid teha. :)Suht lahe sõidumasin on see. Soovitan teiselegi kui vähegi raha on :p
     
  17. rasmus2

    rasmus2 Member

    620
    0
    16
    kumb on parem kas nitro peal töötav või benziini peal töötav kumb kiirem on
     
  18. Grave

    Grave New Member

    339
    0
    0
    Nitro
     
  19. JussPB

    JussPB Active Member

    1,384
    19
    38
    bensiini, ta on küll kallim aga selle eest tuleb odavam.. nitro kytus maksab 4l 500 eeku vms..
    ja bensiinika jupid ei tohiks nii kallid kah olla..
     
  20. Harrix

    Harrix New Member

    517
    0
    0
    Paremuselt ei saa neid eriti võrrelda. Alguses ostes on nad suht sama kallid aga odavamaks kujuneb ajapikku ikka bensukas kuna juba pena on 10x odavam, varuosi läheb ka vähem. Bensukas teeb jälle jubetat häält ja on tagaveoline(talvel on halb sõita ja jääb alla kiirenduses nitrole. Nitrot saab õhus juhtida aga bensukat ei saa kuna ta tagaveoline. Nitro on 4x vedu.
    Mulle meeldib nitro rohkem. :D
    Bensukas on selline: http://hpi.ee/?lang=est&m1=1&m2=4&m3=21&tk=7&prod=2
     

Jaga seda lehte