E39 530d Touring 1999a / Tundmatu

Discussion in 'Lugejate autod' started by unknown-, Märts 15, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. unknown-

    unknown- New Member

    631
    0
    0
    Ahah. Seleta mulle lahti, mis on Tiptronic ja mis on Steptronic ning selgita, milline mul neist on.
     
  2. unknown-

    unknown- New Member

    631
    0
    0
    Eks vaatab seda ÜV asja alles, mõistlikum oleks sama raha eest autot korda teha. Uuel nädalal on vaja üks sõit teha lõunapoole päeva-kaks mul.
     
  3. minim2gnus

    minim2gnus Active Member

    4,026
    3
    38
    Tiptronic- + käik juurde ( lükkad ülesse ) - käik maha ( tõmbad alla )

    Steptronic- + käik juurde ( tõmbad alla ) - käik maha ( lükkad ülesse )

    Vist oli nii... :) Sul on tiptronic.
     
  4. unknown-

    unknown- New Member

    631
    0
    0
    Teie jutu järgi on mul Porsche käigukast. Olgu siis nii :D
     
  5. minim2gnus

    minim2gnus Active Member

    4,026
    3
    38
    Porsche vist leiutas selle vms... Muidu peaks olema päris paljudel autodel Porsche käigukast. Näiteks:

    Audi
    BMW
    Volkswagen
    Škoda
    SEAT
    Porsche
    Peugeot
    Opel
    Mitsubishi
    jne... :)
     
  6. unknown-

    unknown- New Member

    631
    0
    0
    Esiteks, minu auto käigukast on GM korporatsiooni poolt üldse. Uuematel 530d mudelitel on ZF firma kastid. Iga autotootja annab oma nimetuse käigukastile, mille nad külge panevad. See lihtsalt müügitrikk. BMW AG jaoks on tegemist Steptronicuga.

    Kui Te piisavalt mõtleksite ja vaataksite, siis oleksite võinud juba esilehelt piiluda varustusenimekirja.

    Aga toon Teile otse välja:

    Description (interface)

    Description (EPC)
    S202A STEPTRONIC Steptronic

    Kas saime teema ammendatud?
     
  7. sillllu

    sillllu New Member

    998
    0
    0
    Kuna neid kastitootjaid on üldse kokku vaid mõned üksikud kahe käe sõrmedel loeb nad kokku, siis ongi iga tootja lihtsalt eriveva nime pannud oma kastile. Audidel on tiptronic ja multitronic, BMW-l steptronic, MB-l tiptronic, VW-l tiptronic, Volvol steptronic jne ühesõnaga mõttetu hakata üldse ajam sellist iba, tuuninge oma rolleritele turbotronicud vahele ja laske põiki kuradi elukda.
     
  8. SuurIsa

    SuurIsa New Member

    85
    0
    0
    Steptronic käigukast on e39-atel, e38-atel jne vanematel mudelitel. e38-l tuli tiptronic koos faceliftiga mu mäletamistmööda.
    Steptronic käigukast on Kombinatsiooniga "P"; "R"; "N"; "D"; "2"; "3"; "4"; nii ülevalt alla.
    Tiptronic on aind "P"; "R"; "N"; "D"; ja Drive pealt saab vasakule tõmmata ja n.ö. neid käike ise vahetada.
    Illustreerivalt ka: See siis Tiptronic:
    [​IMG]
    Ja see Steptronic.
    [​IMG]
    Eesti keeles nimetatakse neid veel pikk kang ja lühike kang. Steptronic siis pikk ja Tiptronic siis lühike.
     
  9. Brabus

    Brabus Active Member

    2,433
    0
    36
    googelda vähe rohkem
     
  10. sillllu

    sillllu New Member

    998
    0
    0
    Kunagi targemaks saad, siis tule postita uuesti siia teemasse ;) Sa iga postitusega räägid ka iseendale vastu ühel korral väidad sa et steptronicu ja tiptronicu vahe on selles, et ühel on plus üles jamiinus alla ning teisel vastupidi teises postituses räägid sa juba hoopis muud juttu. Suurisa võid sa olla aga mõistust pole sul küll isegi väikselapsejagu pähe pandud.
     
  11. unknown-

    unknown- New Member

    631
    0
    0
    Silllu, Suurisa ei postitanud + - , üles-alla juttu.

    +1
     
  12. SuurIsa

    SuurIsa New Member

    85
    0
    0
    Sa kuradi rähn hoia oma suu millegi muu jaoks. Mina pole mingit +- postitust teinud ja auto omanik ise küsis, et ma lahti seletaks. Pole midagi googeldanud, vaid pildid googeldasin lambad. Tean enda praktikast siukseid asju.
     
  13. unknown-

    unknown- New Member

    631
    0
    0
    SuurIsa, võta oma suud veidi koomale minu teemas. Aga sinu nö praktika kogemused vedasid sind alt just, mul on siiski Steptronic mitte Tiptronic. Niiet võid rahumeeli uusi kogemusi omandama minna.
     
  14. minim2gnus

    minim2gnus Active Member

    4,026
    3
    38
    Jah, saime aru, et sinujaoks on see steptronic, kuna BMW aind stepi... teeb. Tegelikkuses, kui asju õigete nimedega nimetada siis sul tiptronic. Aga noh, mis siin vaielda, eks omanik ise teab oma masinast kõige paremini.
     
  15. Jan.

    Jan. Active Member

    2,716
    0
    36
    No kui BMW teeb ja kirjas Steptronic, siis ta ka on Steptronic! Debiil
     
  16. Össs

    Össs New Member

    203
    0
    0
    MV mul kll + ega - kuskil kirjas pole. Lükka käike üles või alla ikka liigub aina kiiremini edasi... :| :| :| minimõngel suur spetsialist mis käimar mul siis on?
     
  17. FreeZeR

    FreeZeR Active Member

    1,136
    0
    36
    googeldage steptronic vs tiptronic, pole seal mingeid üles alla juttu, vaid muu teema. SuurIsa seletas juba põhimõtteliselt lahti, kuid oli veel üks käikude vahetamisel.
    Minimägnused ajavad üldse vapsee paska.
     
  18. sillllu

    sillllu New Member

    998
    0
    0
    Tra te ajate kõik paska siin. Erinevad autotootjad nimetavad ise oma kaste, ei ole olemas mingit kindlat standardit, mille järgi neid liigitataks. Imbetsillid
     
  19. SuurIsa

    SuurIsa New Member

    85
    0
    0
    Ja BMW nimetabki neid nii nagu ma ütlesin just nendel mudelitel mis ma ütlesin.
     
  20. sillllu

    sillllu New Member

    998
    0
    0
    Just kirjutasid, kas sa oled loll või mängid lolli ? Tehase andmetest annab välja juba, et tegemist Steptronicuga, nii et oma tiptronicu jutuga võid heaga vittu minna
     
Thread Status:
Not open for further replies.

Jaga seda lehte