ettevalmistumine rolleri lubadeks

Discussion in 'Jutud' started by bootstrap, Dets 31, 2012.

  1. SiimK

    SiimK New Member

    787
    0
    0

    noh jah ega me olime ka kahekesi naabripoisiga , seltsis segasem.
     
  2. peremees

    peremees Active Member

    2,259
    0
    36
    ise ka algul olin naaberküla rollerikunniga,a ta jäi külameestega bussijaama õltsi libistama.
     
  3. kevinopa

    kevinopa New Member

    1,310
    0
    0
    tõmmake kokat ka paar triipu tõmbab mõtte jooksma
     
  4. peremees

    peremees Active Member

    2,259
    0
    36
    mkm,vanakooli värk ikka.
     
  5. Ivan

    Ivan Moderaator Meeskonnaliige Moderaator Ürituste korraldaja

    2,079
    6
    38
    Ise mõtlesin ka sellele, mingi tsika lahendas kõrval, aga vot sain ise ka tehtud ja 2x kiiremini :p
     
  6. kaido-

    kaido- New Member

    3,276
    0
    0
    Kui kaua sõit kestab umbes ?
     
  7. peremees

    peremees Active Member

    2,259
    0
    36
    a ja b oli vist 40 min.
    võrri eitea vähem igastahes.
     
  8. borjomi

    borjomi Member

    188
    1
    18
    Siin hiiumaal oli vist eksamineerijal kiire laeva peale ... Mul oli mingi 5 minta
     
  9. kaido-

    kaido- New Member

    3,276
    0
    0
    Pff 40 minutiga suudab vast põlva märgistatud kurvid ja alad läbi sõita kyll.õnneks autokooli õpetaja teab irl eksamineerijaid ja räägib meile mida eksamineerijad tahaksid,et me teeks.yks neist on näiyeks see,et sebra juures peab olema eriti ettevaatlik ja peatuma vahega vähemalt 10 meetrit JA ÕUEALAL PEATE SÕITMA 20KM/H NING KORRAKS PEATUMA! JÄTKE SEE OMALE MEELDE KES LUBE TEEVAD.
     
  10. kaido-

    kaido- New Member

    3,276
    0
    0
    keegi võiks sellest kaja autokooli testidest vms asjadest linki visata siia teemasse ! :oops:
     
  11. Smart49

    Smart49 Member

    607
    0
    16
    naerma ajab mis ajukepp neid nüüd ikka teha on võrreldes varasemaga,enne oli ikka hale lihtne.
     
  12. derbi50cc

    derbi50cc Member

    252
    0
    16
    Aga olgem positiivsed, seda vähem igasugused jopskid liiklusesse ronivad.
     
  13. Smart49

    Smart49 Member

    607
    0
    16
    Seda küll jah,ise sai ka ikka palju liiklusohtlike olukordi tekitatud alguses aga õnneks mäsa ei pannud ikkagi.
     
  14. bootstrap

    bootstrap New Member

    19
    0
    0
    Kas nii saaks ka lube teha, et teooria praegu ja praktika kevadel/suve algul ? Kaua load üldse aega umb. võtavad ja palju maksavad?
     
  15. qu1ck

    qu1ck New Member

    292
    0
    0
    Kõige pealt pead autokooli eksamid ära tegema, siis saad ARKi kallale asuda. Ma ei tea, ma tegin vist liiga halval ajal. Minul kestsid lubade tegemine 10mai-14august, jube kaua, aga peamine et kätte sain. Umbes pool ajast ootasin, et millal saaks midagi tegema minna. Maksma läksid kokku umbes 250€, võibolla isegi rohkem. Jube palju arvestades sellega, et 2010 sai 1000krooniga(64€) rolleriload kätte..
     
  16. bootstrap

    bootstrap New Member

    19
    0
    0
    aaa... autokoolis teen teooria ja arkis praktika jamh ja teooria võin teha ükskõik millal ja praktika, siis kui ilmad head?
     
  17. Ivan

    Ivan Moderaator Meeskonnaliige Moderaator Ürituste korraldaja

    2,079
    6
    38
    Esmalt hinnast- hind on keskmiselt 150 eurot autokooli eest + 4 eurot tervisetõend + esmaabi koolitus 21 eur äkki? Lisaks sellele lisandub Argi teooria- ning sõidueksam, midagi 30 euroga. Ehk siis load peaksid maksma 200 eurot ja mõned kopikad peale, eeldades, et oled tubli liikluses ning teed oma asjad esimese korraga ära. Teiseks, et Arki lõõgile pääseda, tuleb saada autokoolist tunnistus ning omakorda selle saamiks pead saama kokku sõidutunnid + teooriaeksami ära tegema, mis tehakse autokooli lõpu poole, kui need tehtud võid end juba teooriaeksamile Arki regada, võttes kaasa isikut tõendava dokumendi ning autokooli tunnistuse. Mida varem seda parem, siis pea värske. Kui teooria läbitud, saad aja sõidueksamile, peale seda oleks soovitatav võtta kaasa uuesti autokooli tunnistus, sest kohe peale sõidueksami läbimist on võimalik saada pitsat autokooli tunnistusele, millega saad sõita mingi aja, ootamata plastik lube, vastasel korral ei tohi enne liiklusesse tormata kui load käes.

    E: toimumis ajast- sõltub, mis aastaajal kooli lähed, praegusel ajal minnes läheb kindlasti tiba rohkem, kuna praegu ei ole just eriline sõiduilm algajale. Võid arvestada, et sõidu poolega saad tegeleda alles kevade poole ning siis minna ka Arki, muidugi kokkuleppe küsimus, kui sõidad normaalselt võib sõiduõpetaja sulle tunnid kirja panna ning saad Argi poole varem sammuda.
    Ma ei tea, pikk jutt ja keeruline sõnastus kindlapeale, aga loodan et saad aru :p :p
     
  18. kevinopa

    kevinopa New Member

    1,310
    0
    0
    mul joppas ntks ma ei pidand autokoolis lõpusõitu tegema ja aint 4sõidutundi tegin vist ütles et rohkem ei pea tegema oskan sõita küll,lasin platsipeal autokooli hiinakaga burnouti ka :D:D:D:D:D video ka sellest,mudu esmaabis ka ma ei käind :D ja anti autokooli tunnistus kätte tegin krdi arkis kirjaliku ära ja teemad :D
     
  19. Stay_Here

    Stay_Here New Member

    933
    0
    0
    Saaremaal seda pitsatit küll ei saanud .. :roll:
     
  20. qu1ck

    qu1ck New Member

    292
    0
    0
    Haha:D:D Sheeri seda viddi siis meiega:D
    Stay_Here, samuti ka Pärnus öeldi, et selline asi kehtib ainult esmaste autolubadega.
     

Jaga seda lehte