Mis on mopeed?

Discussion in 'Jutud' started by massu, Veebr 7, 2008.

  1. koty

    koty New Member

    166
    0
    0
    Teooriat ta ei küsi..aga mul ta tegi nii, et andis ülesande. Oli imiteeritud ühesuunaline tee ja ma pidin vasakule pöörama. Ta võib sulle ka selliseid ülesandeid anda.
     
  2. herko4

    herko4 Bännitud Bännitud

    1,311
    0
    0
    ma isiklikult ei seedi seda et rolleriga voib soita 45km/h sest eriti kaugele sellega ei youua.
     
  3. koty

    koty New Member

    166
    0
    0
    jah.. võiks vähemalt 50 olla..siis ei jää väga autodele jalgu :roll:
     
  4. Rauncc

    Rauncc New Member

    291
    0
    0
    Sellest tuleb ikkagi aru saada, et mopeed on pmst jalgratas. Tavalise jalgrattaga koguaeg päris 50-60km/h ei lase ju. Samas pole just palju juhtumeid kus politsei hakkaks vinguma kui lased seal 50km/h gpsi ja enamus rollerid selle välja võtavad. Loomulikult tuleb teha trahvi kui lased mopeediga juba 60km/h gpsi aga linnaspildis on see nagunii kiiruseületamine.
     
  5. herko4

    herko4 Bännitud Bännitud

    1,311
    0
    0
    jh saan aru et linnas jh 45km/h soita, aga manteel voiks ikka mingi 60+ olla :eek:
     
  6. Rauncc

    Rauncc New Member

    291
    0
    0
    No kuna mopeedil lube ei pea olema ja sellega võivad sõita väga noored inimesed siis on piiratud mopeedi kiirus 45km/h ja vaata kui palju juhtus suvel õnnetusi mis siis, et mopeedid ei saa seaduse järgi kiirelt liikuda. Roller tehasest polegi mõeldud sõitma kiiremini kui mingi 50 - 60km/h. Kiiremini sõitmiseks on mõeldud suurema kubatuuriga masinad mille peale ei saa igaüks istuda kuna nendel omad vanusepiiranud ja vajavad juhulube.
     
  7. Rannu

    Rannu New Member

    579
    0
    0
    Aga kui ma sõidan ikkagi 45km/h kuigi roller läheb 90km/h kas siis võib politsei midagi teha minule ? :oops:
     
  8. mullikas

    mullikas New Member

    0
    0
    0

    Loomulikult. Ja mitte vähe. Sellist kiirust arendav mopeed ei kuulu enam mopeediklassi liikuri vaid mootorratta klassi alla. Mootorratas peab olema ARK-is arvel, peab olema kehtiv liikluskindlustus, ülevaatus ja juhil peavad olema ka mootorratta juhiload. Kõige selle puudumise eest võib trahvisumma ületada sinu rolleri maksumuse. Mõelge enne, kui kihutama kukute.
     
  9. Rannu

    Rannu New Member

    579
    0
    0
    Ma sõidan 45km/h koguaeg kuigi tegelt läheks ta välja 90km/h :-x Kas siis ka keeratakse jama mulle kuigi sõidan 45km/h ? Sa said äkki küsimusest valesti aru :eek:
     
  10. Kris.

    Kris. New Member

    67
    0
    0
    Nooh ma arvan et kui sõita ilusti 45- 50 km/h siis ma arvan et neid ei koti palju see väljaläheb. Võinohh nad ei oskagi kahtlustada et see rohkem võiks minna :D



    Aga kui roller kontrolliks kinnipeetakse ja siis ment kuidagi ära tuvastab siis on pmst per*ekellad :D
     
  11. tehscooter

    tehscooter New Member

    630
    0
    0
    Ega nad kõikide rollerite tippkiirusi mõõtma ei hakka kohe suvaliselt niiet kui sa üle 45 ei sõida pole sul karta midagi.
     
  12. Kris.

    Kris. New Member

    67
    0
    0
    A Kas kunagi olid sellised asjad olemas nagu elektroonilised piirajad , et mingi nupust läks piiraja peale ja siis üle 45 ei läinud? :D
     
  13. Drag

    Drag New Member

    864
    0
    0
    Ikka veel on sellised asjad olemas juu. :lol:
     
  14. herko4

    herko4 Bännitud Bännitud

    1,311
    0
    0
    jh poes maksab see 400kr aint
     
  15. mullikas

    mullikas New Member

    0
    0
    0

    Vist sain tõesti valesti aru. Kui sõidad seadusepiires ei hakka sind mitte keegi kottima. Selles võid kindel olla.
     
  16. Kris.

    Kris. New Member

    67
    0
    0

    400.- pole üldsepalju võrredes trahvidega mis on võimalik saada :lol:
     
  17. mullikas

    mullikas New Member

    0
    0
    0

    Kas see niiöelda elektrooniline lülitatav piiraja pannakse sellepärast peale, et mitte lubatust kiiremini sõita? Kui jah, siis samahästi võib sõita ka ju tehasepiirajatega. Onju. Pole ju vahet. Kui politsei sind kiiruseületamiselt tabab, siis pole sellest lülitatavast "junnist" mitte persetki ju tolku. Kiiruseületamine on fikseeritud ja litaka sa saad. Olgu sul või seitse lülitatavat piirajat peal.
     
  18. tehscooter

    tehscooter New Member

    630
    0
    0
    See elektrooniline piiraja on siis kasulik kui juhtub, et sind peetakse kunagi kinni ja neil tekkib kobisemist sellega, et vaatavad sul sportsumpasid ja asju ja ütlevad, et see sul läheb küll üle 45 ja siis vajutad vaikselt puldist klõps piiraja peale ja siis edu neile :)
     
  19. mullikas

    mullikas New Member

    0
    0
    0
    No muidugi, aga siin käis jutt justnimelt kiiruse ületamisest. Ja see ümberlülitamine võib neile samuti kahtlane paista. Katsetavad ja lülitavad ka seda korra sisse ja välja. Kui te arvate, et ametnikud pole selle foorumiga siin kursis, siis te küll eksite rängalt. Olete oma suupaotamistega neid vägagai targemaks teinud.
     
  20. tehscooter

    tehscooter New Member

    630
    0
    0
    Ma ei usus, et nad päris ametlikult niimoodi foorumeid jälgivad aga mõned ametnikud kodus või tööl oma vabast entusiastist võivad küll külastada seda foorumit .
     

Jaga seda lehte