Ega see et sa suur oled, ei tähenda et sa peksa ei saa. Ise tegelesin ka jõusaaliga, rinnalt läks 77kg. Nüüd vorm suht ära, plaan uuesti käima hakata.
enne jõusaali tuleb ju ka sooja teha. ja kui sa seal sõudeaparaadil sõuad nii 10-15min või siis jooksed lindil niipalju siis pole mingeid südame probleeme. Ja kuidas peaks tulema südame probleemid spordist? teed kõike õieti jne ei juhtu sinuga midagi. peaasi, et sa omale steroide ja sellist jama sisse ei kalla.
Tõstmises tuleb ka sooja teha päris palju, lisaks ei tee me ainult tõukasmist ja rebimist vaid väga palju erinevaid harjutusi. Trennis teeme me tavaliselt ainult väikeste raskustega tehnika lihvimist ja vastupidavust. Rekorteid teeme tavaliselt võistlustel ja enne suuremaid võistluseid on kohustuslik lasta kontrollida oma südant.
Jutuks hea küll, et teed kõike õieti ja ei juhtu sinuga midagi. Kuidas sa tead, et mingi teatud harjutus ei tee sulle midagi halba ? Treeningutel võib tunduda, et kõik on korras, kui aga külastada spordiarsti siis ilmnevad vead kohe. Soovitan kõigil, kes tegelevad spordiga, korra aastas külastada spordiarsti. Tean paljusi sportlasi, kellel on südamega jamasi. ( Rütmihäired , kõrge/madal vererõhk ) Tõenäoliselt on kõikide inimeste organismid erinevad, kuigi on samasuguse ehitusega. Liigsed koormused on südamele halvad. Jõusaal on 80% anaeroobne treening ning tervise tugevdamiseks ja säilitamiseks anaeroobne tegevus ei sobi. Anaeroobse tegevuse käigus tarbitakse hapniku väga vähe. Tean mõnda inimest, kes on nooremas eas päris tihti jõusaalis käinud ja nüüd on tulemused käes, põhimõtteliselt teevad nad nüüd päevast päeva aeroobset tegevust ( Kestvustreening- u.40 minutit keskmise tempoga jooksu ) , et üldse elada! Mainides steroide ja muid toidulisandeid, siis enne täisealiseks saamist pole mõtet kasutada mitte midagi peale taastavate jookide. Seega lihtsalt soovitasin, et jõusaali kõrvale tasuks teha ka midagi muud, kasvõi 2-3 korda nädalas joosta 30minutit. See jutt oli suunatud eelkõige nendele, kes tegelevad iseseisva jõusaalis käimisega.
Jutuks hea küll, et teed kõike õieti ja ei juhtu sinuga midagi. Kuidas sa tead, et mingi teatud harjutus ei tee sulle midagi halba ? Treeningutel võib tunduda, et kõik on korras, kui aga külastada spordiarsti siis ilmnevad vead kohe. Soovitan kõigil, kes tegelevad spordiga, korra aastas külastada spordiarsti. Tean paljusi sportlasi, kellel on südamega jamasi. ( Rütmihäired , kõrge/madal vererõhk ) Tõenäoliselt on kõikide inimeste organismid erinevad, kuigi on samasuguse ehitusega. Liigsed koormused on südamele halvad. Jõusaal on 80% anaeroobne treening ning tervise tugevdamiseks ja säilitamiseks anaeroobne tegevus ei sobi. Anaeroobse tegevuse käigus tarbitakse hapniku väga vähe. Tean mõnda inimest, kes on nooremas eas päris tihti jõusaalis käinud ja nüüd on tulemused käes, põhimõtteliselt teevad nad nüüd päevast päeva aeroobset tegevust ( Kestvustreening- u.40 minutit keskmise tempoga jooksu ) , et üldse elada! Mainides steroide ja muid toidulisandeid, siis enne täisealiseks saamist pole mõtet kasutada mitte midagi peale taastavate jookide. Seega lihtsalt soovitasin, et jõusaali kõrvale tasuks teha ka midagi muud, kasvõi 2-3 korda nädalas joosta 30minutit. See jutt oli suunatud eelkõige nendele, kes tegelevad iseseisva jõusaalis käimisega.[/quote] Toidulisandeid võib hakata kasutama siis kui su päevane kaloraaz on üle 7000.Alguses saab loomulikult tava toiduga hakkama aga see peab olema korralikuk,vähemalt 6 söögikorda päevas.Toidulisandeid võid hakata võtma ka kohe alguses aga siis peab ka püsivalt treeni tegema et sa selle sisese energia korralikult ära kulutaksid,sest muidu läheb see sinu keha rasva.Vahet pole kas teed jõusaali iseseisvalt või personaal treeneriga,harjutused on samad kui sul on sama eesmärk.Eratreenes lihtsalt õpetab kuidas endale vähem viga teha.
Lahe!!! Ma tegelen ujumisega et siis 2x nädalas, ujume mingi maha 2 kilti terve trenn vms oleneb trennist.
Peab mainima, et keha kaalu kohta on surumine päris vinge. Olen ka alates sügisest jõutõstmisega tegelenud. Praegu on ette näidata EMV 3. koht, Tartumaa Noorte ja juuniorite MV 1. koht ning Tartumaa jõukahevõitluse 2. koht. Tõmme: 215; Surumine 110; Kükk: 165( suuremat raskust pole olnud võimalust proovida, igakord mingi jama olnud. emv näitas, et suudan kõvasti rohkemat kui 165)