Mopeediload (rattalubadest pole kasu mopeediloa tegemisel!)

Discussion in 'Jutud' started by Sabakas, Veebr 20, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Kr2ss

    Kr2ss New Member

    2
    0
    0
    Re: Mopeediload

    Igakord kui vahele jääd, kas ment kontrollib lube ka arvutist üle ?( kui sul on kaasas isegi )
    Kas nad vahivad neid lube hoolikalt ka või midagi ? :D

    Pole probleemi endal, et load olemas, aga lihtsalt huvitav teada.
     
  2. Ride

    Ride Member

    215
    0
    16
    Re: Mopeediload

    Ei vaata arvutist :D.Vähemalt mul on 1 korra kontrollind ja siis oli niimodi ,et ainult korra vaatas,isegi kiivrit ei käskind peast võtta ,et nägu näha.Aga muidugi oleneb politsinikust kah ;)
     
  3. sinaikkaka

    sinaikkaka New Member

    6
    0
    0
    Re: Mopeediload

    Ei tea kas seal arkis on neil arvutis olemas et mul on jalgrattaloed? :wink: Mul on need tehtud aga on kuhugi ära kadunud.
     
  4. biker14

    biker14 New Member

    110
    0
    0
    Re: Mopeediload

    Kindlasti on.
    Aga kui sa seda arvasid, et saad jalgratta lubadega kergemalt mopeedi lube teha, siis arvasid valesti :p
    Pead tegema teooria + sõidu.
     
  5. Aiko93

    Aiko93 New Member

    745
    0
    0
    Re: Mopeediload

    maitea kasee on 6ige aga jalgrattaload v2ljastab kool, aga mopi loda v2ljastab ARK.
     
  6. copkilla

    copkilla New Member

    91
    0
    0
    Re: Mopeediload

    ARK väljastab mõlemad, aga koolid väljastavad jalgratta lube ka.
     
  7. Timmo

    Timmo Member

    465
    0
    16
    Re: Mopeediload

    Ise sain eile load kätte. Raplas sõidueksam ja seal platsi ümber teedel sõit. Sõber kukkus läbi :D . Linnasõitu polnud.
     
  8. ReinT

    ReinT New Member

    10
    0
    0
    Re: Mopeediload

    Rattalube pole kuskil andmebaasis kirjas ,ehk kui sul neid kaasas pole siis ei saa seda kontrollida .
    Ja vähemalt eelmisel aastal ,kui sul olid jalgratta load siis pidi mopeedilubade saamiseks ainult sõidueksami sooritama .
     
  9. biker14

    biker14 New Member

    110
    0
    0
    Re: Mopeediload

    Täna autokooli õpetaja rääkis, et tegelt ei ole selliseid asju olemaski, kui mopeediload.
    Neid ei peagi omama, sest liiklusseaduses ei ole kuskil kirjas, et peab olema mopeediload, lihtsalt peab olema läbitud kursus autokoolis.
    Kellegi prominendi poeg oli läinud selle asjaga kohtusse, et ment oli trahvi teinud, laupäeval kohus, eks näis mis saab :p
     
  10. Brabus

    Brabus Active Member

    2,433
    0
    36
    Re: Mopeediload

    kui alla 16 oled siis on vaja , kui 16+ siis jah vaja pole , vana uudis juba :lol: :lol:
     
  11. Timmo

    Timmo Member

    465
    0
    16
    Re: Mopeediload

    Huvitav siis, misasi minul kodus praegu laua peal vedeleb?
     
  12. biker14

    biker14 New Member

    110
    0
    0
    Re: Mopeediload

    Mh, te ei saanud aru. Mopeedi load on jah olemas(endalgi mitu aastat tagasi tehtud), kuid õpetaja ütles, et tema ei saa aru, millel alusel ARK seda väljastab, sest LIIKLUSSEADUSES ei ole märgitud üldse, et on olemas mopeediload.
    Ei seal ka ühtegi sõna, et peab omama mopeedi lube, (14a+),vaid on lihtsalt kirjas, et pead olema läbinud autokoolis koolituse.
     
  13. Aiko93

    Aiko93 New Member

    745
    0
    0
    Re: Mopeediload

    Keegi homme ei l2he tartu lube tegema ? :D
     
  14. Brabus

    Brabus Active Member

    2,433
    0
    36
    Re: Mopeediload

    Mopeed on kahe- või kolmerattaline sõiduk (seda ei loeta liiklusseaduse mõistes mootorsõidukiks), mille sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm3 ja valmistajakiirus ei ületa 45 km/h.

    Mopeedi võib juhtida vähemalt 14-aastane isik.

    14-15-aastasel mopeedijuhil peab sõiduteel sõitmisel olema kaasas vastav juhiluba.

    Vähemalt 16- aastaselt mopeedijuhilt juhiluba ei nõuta.
     
  15. biker14

    biker14 New Member

    110
    0
    0
    Re: Mopeediload

    Kulla Brabus, ma olen väga hästi nende väidetega kursis.
    Aga vaata, ma räägin praegu LIIKLUSSEADUSEST.
     
  16. Dix

    Dix New Member

    193
    0
    0
    Re: Mopeediload

    no egas see ARK ise ka ei tea mis teeb. :lol: Aga hea et endal sai 2 aastat tagasi tehtud
    :D
     
  17. kohilapoy

    kohilapoy Active Member

    1,233
    0
    36
    Re: Mopeediload


    On see tõesti nii tegelt ja võin seda kindlalt mendile öelda ? :D Või siis pean tõestama et olen läbinud ? :)
     
  18. Drag

    Drag New Member

    864
    0
    0
    Re: Mopeediload

    Kui ma praegu mendile vahele jääks siis ma vabandaks end sellega välja et ütleks et sõiduõpetaja käskis sõitu harjutada :)
     
  19. Timmo

    Timmo Member

    465
    0
    16
    Re: Mopeediload

    Sa saad ise valesti aru. Mopeedijuhiluba ONGI tunnistus sellest et oled koolituse läbinud.
     
  20. biker14

    biker14 New Member

    110
    0
    0
    Re: Mopeediload

    Sul peab olema paber, et oled läbinud :wink:
    Aga tegelikult ei ole ARKil alust välja anda mopeedijuhilube. Selle koolituse paberi saad autokoolist :p
    Loomulikult on lihtsam ARKis need load ära teha, kui hakata siin seadusi välja lugema.. aga lihtsalt õpetaja rääkis natuke liikusseadusest.
     
Thread Status:
Not open for further replies.

Jaga seda lehte