Poleerimine.

Discussion in 'Tuuning' started by Anti, Jan 30, 2010.

  1. sillllu

    sillllu New Member

    998
    0
    0
    Hind on natuke krõbedavõitu seal, kaks velge taheti 2000.-
     
  2. Anonymous

    Anonymous Guest

    0
    0
    0
    no ega see nii ongi , et korralikult ära teha 1 velg läheb ca 700 eest materiali... 300 tööraha on vähe ikka, ei viitsiks sellist tööd ettegi võtta sellise rahaeest, etem teha pisemaid asju
    mõtled küll ,et ah mis se siis lihvida ja poleerida, aga see ikka ränk töö kui ettevõtta!
     
  3. sillllu

    sillllu New Member

    998
    0
    0
    Odavam on siis kroomida või nikeldada ju, effekt jääb ka püsivam vast.
     
  4. Anonymous

    Anonymous Guest

    0
    0
    0
  5. Anti

    Anti New Member

    345
    0
    0
    Aga kas tavalise lakiga(see mida värvi peale lased) ei saa?
     
  6. Anonymous

    Anonymous Guest

    0
    0
    0
    ei jää sinna tavalakk
     
  7. sillllu

    sillllu New Member

    998
    0
    0
    Nagu estland ütles siisjahh, poleeritud pind on nii sile et lakk ei jää sinna.
     
  8. Anti

    Anti New Member

    345
    0
    0
    Üks küsimus veel. Kust poleerimis tarvikuid saab osta?
     
  9. sillllu

    sillllu New Member

    998
    0
    0
    Tallinnas kusagil tondiärikeskuses pidi olema, aga ise pole uurimas käinud.
     
  10. aprill27

    aprill27 New Member

    1,254
    0
    0
    minuteada ei paku eestis mitte kui keegi kroomimis teenust!!Alumiiniumile vähemalt mitte.Kuskil narvas vms vist oli tglt .Aga võin eksida.Kroomimine rohkem näituse rollerite teema kuna efekt tuhmub väga kiiresti kui õigesti ei hoolda.(Va kohad mis saavad väga vähe mustust nagu nt äkki mõni spido ümbris mis on metallist vms)
     
  11. Anti

    Anti New Member

    345
    0
    0

    See teema on Poleerimisest!
    Öelge veel kust saab poleerimis tarvikuid osta.
     
  12. aprill27

    aprill27 New Member

    1,254
    0
    0
    omg ma tean et teema on poleerimisest aga enne soovitasid mõned vennad poleerimise asemel lasta kroomida
     
  13. sillllu

    sillllu New Member

    998
    0
    0
    mmm sitt jutt see, tra mul ennem just oli ühe firma aken lahti kes harjumal tegi kroomimist ja nikeldamist ja vasestamist ja muid selliseid töid.
     
  14. Sammelsoy

    Sammelsoy Member

    336
    0
    16
    ise olen käsitsi lihvinud vesiliivakatega ja mölludega ja ka enamvähem tulemuse saanud aga ülinuss ikka mingit mootoriblokki hakata käsitsi lihvima, kindlasti on mingid lihv kettad või värgid mis akudrelli otsa käivad äkki keegi räägiks nendest veits?? vaevalt see eesolev mootoriblokk käsitsi lihvitud, ma vist nii loll et ei tea aga ma olen aint oma sõrmedega poleerinud ja ikka kõva töö ja vaev
     
  15. rallitaja

    rallitaja New Member

    3,139
    0
    0
    Vaatan et mõni ei tee lihvimisel ja poleerimiselgi vahet, mingi ajuvaba teemaarendus jälle. Poleeritakse vildi või taolise kettaga, mitte mingi vesiliiva huinjaaga.

    Kroomimisteenus on Eestis iga nurga peal, aga alumiiniumit ei tehta. Õppige keegi see galvaanika värk selgeks, tehke väike töökoda alu jaoks oma põrandaalustesse garaazidesse ja pappi voolab aknast+uksest...
     
  16. Garrett

    Garrett Member

    345
    0
    16
    või kihla vedada, et Metec tegeleb kroomimisega..
     
  17. sillllu

    sillllu New Member

    998
    0
    0
    http://www.vasar.ee/?page=5
     
  18. Raits66

    Raits66 New Member

    1
    0
    0
    Hei,

    Poleerimise ja lihvimise tarbeid saab minu näiteks käest http://www.estcon.ee/setid . Tegemist siis DIY komplektidega alumiiniumi ja roostevaba lihvimiseks ja poleerimiseks. Komplektid sisaldavad kõike mida on vastavaks tööetapiks tarvis, lisaks õpetus ja kui miskit segaseks jääb on võimalus ka meili teel nõu küsida. Alumiiniumi ja Roostevaba poleerimiskomplekt 250 eek + 29 eek posti tasu.

    Terv,

    Raivo

    Kontakt ES või 55905466
     
  19. Anonymous

    Anonymous Guest

    0
    0
    0
    Nii sai siis see komplekt ära testitud ning võib väita ,et sellise raha eest algajaile parim komplekt mis saada :p
    Komplekt sisaldab siis
    1x tugevalt õmmeldud kaltsuketas (Mõeldud kasutamiseks pruuni pastaga)
    1x väheke pehmem kaltsuketas (Mõeldud kasutamiseks helesinise pastaga)
    1x Ketta kinnitus
    1x helesinine pasta (Peene teraline)
    1x pruun pasta (Jämedama teraline)
    2x vienna lime või kuidas keegi seda nimetab ehk pasta eemaldus pulber(Pole mürgine, alkoholibaasil)

    Muidugi enne poleerimist tuleb pind lihvida siledaks, kuna tegu ikkagi suhteliselt peene teraliste pastadega, siis tugevamaid kriime ja valujälgi nendega välja ei saa:)
    Kuigi tegu üpris hea komplektiga, jään ise tegema ikka vana viisi järgi :)
     
  20. aimo15

    aimo15 Member

    293
    0
    16
    Viimane komplekt on väikeste nurkade ja pragudejaoks hea aga ise kasutan siukest suurt kaltsuketast mille võid panna omal mingi käia või näiteks kreissaeotsa.Endal mul on kreisaeotsas see kaltsuketas need on siuksed 5 cm laiad ja siis paned neid niipalju kui tahad sinna vahele:Tulemus on ülikiire ,kuna tegemist on tööstustes kasutatava kaltsukettaga!!Kiirelt võtab küll läikima aga et saada kvaliteetne tulemus on vaja poleeritav detail hästi sildedaks saada kuna muidu need väiksed triibud ja konarlused jäävad inetud aga muidu megakiirel võtab läikima!!
     

Jaga seda lehte