Rollerid arvele seadus! Arutelu

Discussion in 'Jutud' started by FFB, Jun 2, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Username

    Username Active Member

    1,173
    0
    36
    oot aga kas ma saan arvele võtta kui ma 14 olen? :O või peavad a1 (vms) load olema et sääreväristajaga sõia?
     
  2. rallitaja

    rallitaja New Member

    3,139
    0
    0
    Loe enen seadus läbi ja kui siis arusaamatuks midagi jäi, ära mingi hinna eest küsimusi postita. :roll:
     
  3. 23R0X

    23R0X New Member

    2
    0
    0
    vaata ,kes on 16htkl , kudas nemad saavad 7kuud hakkama ilma lubadeta veel ?
     
  4. kriss-sten

    kriss-sten Member

    855
    0
    16
    küsimus kui dokke pole ja teen avaldusee uute dokkide tegemisel kas see maksab ka siis midagi?
     
  5. FFB

    FFB New Member

    1,392
    0
    0
    migeid tokke ple vaja, sõidad sinna, kirjutad mingi avalduse, et plaplapla roller kuulub mulle plaplapla olen seaduslik omanik plaplapla ..... ja ongi fsjoohinnast ära küsi
    vaid lenda laivi kui aeg käes 8)
     
  6. kriss-sten

    kriss-sten Member

    855
    0
    16
    asi selles et see ei ole roller vaid 20a vana säärekas:D
    vin-kood on näha isegi:D
     
  7. kriss-sten

    kriss-sten Member

    855
    0
    16
    Kuulge kas arvele võtt liikus edasi 1. juulini?
     
  8. rallitaja

    rallitaja New Member

    3,139
    0
    0
    kelle asi see on, kulla laps, nagunii oleks saanud kuni 2012 lebolt lasta ilma lisamaksudeta... :roll:
     
  9. kimalane

    kimalane Member

    365
    0
    16
    TSITAAT ARK-ist: Mopeed on kahe- või kolmerattaline mootorsõiduk, mille valmistajakiirus on üle 25, kuid mitte üle 45 kilomeetri tunnis ja mille töömaht sädesüütega sisepõlemismootori korral ei ületa 50 kuupsentimeetrit või muu sisepõlemismootori korral suurim kasulik võimsus ei ületa nelja kilovatti või mille suurim püsi-nimivõimsus elektrimootori korral on üle 0,25 kilovatti, kuid ei ületa nelja kilovatti.

    Mopeediks loetakse ka eelnimetatud tingimustele vastavat kerget neljarattalist mootorsõidukit, mille tühimass ei ületa 350 kilogrammi. Neljarattalise kerge elektrisõiduki korral ei arvestata akude massi tühimassi hulka.

    Kui mul on atv mis on 50ccm, kas see läheb ka mopeedi alla
    tegelt on 107ccm
     
  10. tem11

    tem11 New Member

    919
    0
    0
    järelikult
     
  11. rallitaja

    rallitaja New Member

    3,139
    0
    0
    aga sai või siiski sõita sellega lapselubadega.
     
  12. lauriiii15

    lauriiii15 New Member

    824
    0
    0
    Kui tipp on 45km/h siis mopeed, suunakate, spido jne kohta kindel ei ole, eks mingid nõuded on nende kohta ka kindlasti

    Eelmine talv üks tuttav sõitis, algul läks 45 välja ja hiljem kui piiraja eemaldas siis mingi 65-70 8) mentidega jama ei olnud

    Teemast mööda ka veits :
    Mingine kammikas süsteem oli, mootor nagu rolleril, taga ratta asemel oli hammakas mis ketiga vedas taga silda, käigu kast oli ka vahel, edasi tagasi ja vaba käik, suunad ja värgid kõik olid olemas, vesijahutus, mootor oli pm minarelli horisontaal, jupid klappisid igatahes, hiljem mingi tuunis veel mootorit, jäigemad vedrud jne, nagu rollerilgi :p
     
  13. kimalane

    kimalane Member

    365
    0
    16
    mul b- kat load ka olemas aga ega ma seda see aasta veel arvele ei pea võtma kui sõita tahan?
     
  14. kimalane

    kimalane Member

    365
    0
    16
    mu atv on ka variaatoriga aga ilma käikudeta põhimõtteliselt sama nagu rolleril saab vedrusi ja asju vahetada
    arvan et suunakaid ei pea olema käed selleks
     
  15. zaneel

    zaneel Member

    435
    0
    16
    Väga hea uudis,vb keegi teab seda,aga sain kindlalt teada et ostu-müügi lepinguga saab arvele võtta.Just 5minti tagasi sai helistatud ARKi ja öeldi selline vastus.
    See võib kergendada paljusi:D.
     
  16. Türamüra

    Türamüra Bännitud Bännitud

    914
    0
    0

    Vau Einstein! See on juba ammuilma ju teada.
     
  17. Türamüra

    Türamüra Bännitud Bännitud

    914
    0
    0

    Ei tule sul mingit ülevaatuse nõuet mopeedidele. Aga see ei tähenda seda, et seda teel ei kontrollita, vastutab korrasoleku eest omanik. Peab olema tehase komplekteerituses(peeglid ,suunad, kellad, viled, ühesõnaga nii nagu tehasest ka väljus)
     
  18. rallitaja

    rallitaja New Member

    3,139
    0
    0
    zaneel on tõeline sherlock, musikalli talle selle suurepäase avastuse eest (A) :lol: :lol:
     
  19. kimalane

    kimalane Member

    365
    0
    16
    Leidsin siis arkist rohkem surfates et tegelt ikka ei või linnaliikluses sõita sellega, selle peab ikka arvele võtma mootorsõitukina aga ei pea tegema ülevaatusi, peab olema kindlustus sama nagu tuleb nüüd mopeedidel ja peavad olema vähemalt b või b1 kat load, aint kui sõidad kinnisel teritooriumil ei pea registeerima nag N: krossirajal

    Kui teen ATV kolme rattaliseks siis läheb mopeedi alla
     
  20. Z0ne

    Z0ne Ürituste korraldaja Meeskonnaliige Super Moderaator Ürituste korraldaja

    6,380
    1
    38
    Seaduses on ka kirjas et nelja rattaline alla 350kg tühikaalus on mopeed, iseasi kas see on tehase poolt mõeldud tee peal sõitmiseks.
     
Thread Status:
Not open for further replies.

Jaga seda lehte