wtf - Opel Calibra 110kW 1993

Discussion in 'Lugejate autod' started by wtf, Apr 16, 2008.

  1. massu

    massu Administraator Meeskonnaliige Administraator

    2,331
    0
    36
    Uue seaduse järgi võib udutulesi kasutada kui sõidutulesi päevasel ajal.
     
  2. massu

    massu Administraator Meeskonnaliige Administraator

    2,331
    0
    36
    IRW...sa oled maalt ja hobusega???
    Kamoon kumba sa paremini näed kas täistuld või udutuld udus vastu tuleval autol?
    Tagumine udutuli on jah selleks, et udus teistele rohkem silma paista, aga esimene udutuli ikka selle jaoks, et ise rohkem teed näha.
    Proovi kunagi autoga sõita siis saad ehk aru millest jutt käib.

    Usukatu kui targad on ikka siin olevad noored :D
     
  3. Pedak-

    Pedak- New Member

    693
    0
    0
    tavaliselt mulle calibra meeldinud pole aha see on vabsjeee ilus, piltide pealt vähemalt tundub 8) sõidaks heameelega isegi sellisega(Y)
     
  4. Türamüra

    Türamüra Bännitud Bännitud

    914
    0
    0

    Nüüd sa ajad ikka küll umbluud suust välja!:) Udus ei näe sa udutuledega kohe kindlasti paremini teed, kui lähituledega. Loe ja uuri vähe. Enda autol udukad täitsa olemas, aga kasutust nad küll suurt ei leia. Pimedas võib-olla tiba tuleb valgem ala külgedele, aga mida mul sealt vahtida? Ehk manööverdamisel ainult. Milleks neid tarbijatena niisama veel taha lülitada, kui kasu neist ju pole. Sellepärast ei saa mina aru, et neid veel päevasel ajal koos lähituledega põletatakse :roll: Et nagu miks? Et paremini teed näha või? Sellepärast, et teid ikka paremini nähtaks?

    Uue liikluseaduse järgi võib neid kasutada jah lähitulede asemel, seega mitte koos(koos siiski AINULT halva nähtavuse korral). Seega pimedas(see EI ole halb nähtavus) ainult udukatega niikuinii sa ei sõida, sest ei valgusta need teed persetki. Seega päeval, lähitulede asemel, aga kus on point? Mis vahet on kas kasutad päeva sõitmiseks udutulesid või lähitulesid? :roll:
     
  5. massu

    massu Administraator Meeskonnaliige Administraator

    2,331
    0
    36
    Mida ma lugema peaks? Mul pole vaja lugeda vaid räägin kogemustest. Udutulega on uduse ilma korral tunduvalt parem sõita kuna ta valgustab rohkem madalamalt seega ei löö sulle valged udupilve klaasi ette.
    Mina ei tea mis autoga sina sõidad, aga minu kolmesel näitavad udutuled väga hästi ning kui mul tarvis ei ole täistulesi kasutada, siis sõidan koguaeg park + udutuli ja mina isegi enda kehva silmanägemisega näen väga ilusti sõita.
     
  6. Türamüra

    Türamüra Bännitud Bännitud

    914
    0
    0

    Sõidan pildil http://static.pagenstecher.de/uploads/9 ... S_V6_g.jpg esiosa kandva liikuriga juba aastaid. Ja võin raudselt öelda, et minule ei anna nad valgustina halligi juurde. Põlema pandi viimati vist ülevaatusel kontrolliks:)
    Loe ja uuri, internetis udutulede valgustugevusest- kasutegurist ja milleks tegelikult mõeldud ju juttu lademes. Lausa ClubE38 foorumis öeldud, et on mõeldud selleks, et teistele liiklejatele nähtavamaks teha:) Ja põhiliselt ei hiilga nad suure valgustugevusega, sest pole nad selleks ka mõeldud. Milleks siis autole lähi-ja kaugtuled(lisakaugtuled) mõeldud? Oled sa pimeda ajal sõitnud paksus udus AINULT udutuledega. See on enesetapp. Lähituled on need, mille abil ohutult ka udus sihtpunkti jõuad, udutuled on lisavalgustiks teistele märkamaks sind paremini(varem).Tead, madalal olevaid udutulesid näevad vastusõitjad udus enne, kui üleval olevaid lähitulesid. Kuidas saavad madalal olevad udutuled hästi teed valgustada jääb mulle küll arusaamatuks :roll: Katseta näiteks taskulambiga ja näed kuidas madalale lastes valgustatus praktiliselt kaob.
    Küsimus, et miks kasutad sa lähitulede asemel udutulesid sõitmisel? Kas tõesti valgustavad nad teed paremini, kui lähi või kaugtuled? Tegelikult ju mõeldud ainult halva nähtavuse korral kasutamiseks praegu. Väikse kasuteguri puhul lisaks tõmmata kaela veel politseinike huvi. Milleks.
    Ainuke point neil tõesti päeval saaks olla nn päevatulede asemel, mis uue seadusega ka lubatud saab olema. Väiksema võimsusega on ju ka pirnid, seega koormus generaatorile väiksem ja seega ka küttekulu väiksem:) No nati ikka.
    Kusjuures nii mõnedki topivad udutuledesse sisse põhitulede valgusallikaid. Siis muidugi saab valgust veidi juurde, aga illegaalne tegevus on see igaljuhul.
     
  7. massu

    massu Administraator Meeskonnaliige Administraator

    2,331
    0
    36
    Loll küsimus "Kas oled sõitnud udus ainult udutulega?". See oleks sama loll tegu kui udus sõita täistuledega. Kuna minu enamus sõidu toimuvad linna siseselt siis udutuli valgustab nina ette piisavalt, et välida auke, seega ei näe minu pooltuledel pointi.
    Ausalt ei oska öelda kui suure kasuteguriga on Opeli udutuled, aga võin öelda 100% kindlalt, et 124 kere mb ja e36 bmw'l aitavad ututuled udustel oludel väga palju kaasa. Kui sa ei usu ja jahud oma jama edasi ja loed mida räägitakse internetis siis mine ja proovi ise järele. Ei oska sulle lihtsalt rohkem muud soovitada. Anna aga minna netis räägitu on alati 100% kindel! GO!
     
  8. Hertz

    Hertz New Member

    383
    0
    0
    Valeteema pole veidike sellise asja arutamiseks?Isegi mode vaidleb vales teemas...
     
  9. Türamüra

    Türamüra Bännitud Bännitud

    914
    0
    0
    Nii, et sinu jutt on ainuõige ja selle järgi peabki käituma? :eek: Mina järgin ja usun ikka netist loetut. Usu, vaata, seal on spetsialistide juttu ka.
    Kusjuures osadel autodel on udukad ja nn lisatuled ühes laternas ja mõningad debiilid kasutavad ka neid nn lisatulede valgusteid udutuledena. Piidrid, pimestavad julmalt ja saavad alati minult täistuled vastu. Päris kiirelt tehakse pimeks.
     
  10. Türamüra

    Türamüra Bännitud Bännitud

    914
    0
    0

    Massu on ju adminn ja nemad on ju jumalad:)
     
  11. *Chris*

    *Chris* New Member

    1,702
    0
    0
    Tõmmake oma romaaniga nahhui siit :D
    Tulevikus parseldad selle calibra maha kah ?
     
  12. Hertz

    Hertz New Member

    383
    0
    0
    Ma ei usu,et Ta elu aeg kavatseb sellega sõita.
     
  13. wtf

    wtf New Member

    116
    0
    0
    Noh elu aeg jah mitte, aga ei teagi. Hetkel müügiplaane tõesti ei ole :p Nagu ehitanud seda ikka omajagu ja siis ei taha kommiraha eest loobuda ning ei näe pointi hetkel müüa. eks näis. Mul noorem vend ka tulemas. Eelmise rollu sai endale :D okok :lol:

    Ostsin nüüd Sonar esi tuuningtuled. Need peaksid paremad olema, kui originaalid, eks kevadel pimedas näha :lol:


    Ja tõesti, mis siin ikka vaielda udutuledega. Erinevatel autodel on erinevad tuled. Näiteks cali lähi+täistuled on samad, mis näiteks Nissan Pathfinderi lähituled jne. Seega las see teema jääda. Uduga on loomulikult parem, kui tuli näitab altpoolt. Kaugtuledega on udus väga sitt sõita, sest kaugtule valgusvihk on suunatud kõrgemale ehk kaugemale näitama, seega ongi sitt.
     
  14. -MarTin-

    -MarTin- New Member

    329
    0
    0
    Xenonid lähvad angel eyedesse sisse?
     
  15. Türamüra

    Türamüra Bännitud Bännitud

    914
    0
    0

    tiba veel udukatest: Nüüd siis uurisin ja asi EI ole nii. Võib kasutada lähitulede asemel küll, aga seda AINULT siis, kui lähituled on rikkis. Seega niisama EI või.
     
  16. wtf

    wtf New Member

    116
    0
    0
    Xenonid lähevad arvatavasti jhm angel-eyedesse sisse. :p


    Aga udukate kohta, 1. juulil kehtima hakkav uus liiklusseadus ütleb nõnda:
    Allikas: http://www.mnt.ee/liiklusseadus2011/?q=node/14
     
  17. Türamüra

    Türamüra Bännitud Bännitud

    914
    0
    0

    Oleks see nii must-valge, olen seda liiklusseadust ikka usinalt uurinud. Seaduses ei ole ju kunagi alati uksipulgi välja toodud täpselt, et mis ja millal ja kus. Panen siia puust ja punaselt ka koha, kus nii kirjas ja ka räägitakse see udutulede kasutamine inimestele arusaadavalt lahti.
    http://autosoit.ee/index.php?id=11294 sealt võtad neljanda osavideo ja õige koht on 3:14 alates.
     
  18. massu

    massu Administraator Meeskonnaliige Administraator

    2,331
    0
    36
    Seal selgelt kirjas sõna NÄITEKS. Kusagil ei ole kirjas, et AINULT! Seega võib kasutada udutulesi kui päevasõidu tulesi (kui seadus kehtima hakkab). Olen seda isiklikult küsinud politsei käest kui käisin tutvumas sellega kuidas seadused muutuvad rollerite kohapealt.

    Edaspidi kui vaielda tahad siis saada PS. Pole vaja ilusa Cali teemat spämmida meil.
     
  19. Türamüra

    Türamüra Bännitud Bännitud

    914
    0
    0

    No muidugi, jälle keegi, kes küsis politsei käest, politsei EI tee seadusi. Siin ennegi loetud väga kummalisi soovitusi-korraldusi-karistusi politseinike poolt. Nad EI tea ju liiklusseadusest kõike. Pead seda videolinki VALEKS? Mõtle, miks on just välja toodud see "näiteks lähitulede rikke korral"? Kui võiks ju kogu aeg põletada, siis milleks üldse see "näiteks rikke korral" välja tuua :eek: ? Kas pole veider või mis? Järelikult PEAB udutulede põlemise ajal lähitulede asemele olema PÕHJUS. Niisama EI ole ju põhjus. Ma ei vaidle sugugi, lihtsalt toon välja omapoolsed arusaamad seadusest. Mina saan igatahes seadusest nii aru, et PEAB olema põhjus(näiteks lähitulede rike).
    Avalik arutelu on ikka palju parem, kui kahekesi ps sosistades. Siin ju ka piisavalt noori autojuhte, kes võiks ikka samuti asjast midagi teada.
     

Jaga seda lehte